Konto Revolut Junior dla dziecka – pierwsze wrażenie

0
(0)

Konto Revolut Junior dla dziecka? Czemu nie. Chyba mamy jakiś trend w dostarczaniu ofert dla dzieci przez fintechy. Niedawno pisałem o amerykańskich osiągnięciach w tym zakresie. Pora wrócić do Europy.

Revolut, w przeciwieństwie do Jassby, przy kreowaniu oferty dla dzieci nie potrzebuje wsparcia banku. W zasadzie sam jest bankiem.

Aplikacja i konto Revolut Junior dla dziecka

Revolut zaoferował właśnie niektórym klientom konto dla pociech. O ile do tej pory (banki i Jassby) raczej widywało się darmową ofertę, z myślą o „przywiązywaniu” klienta od dzieciństwa, to Revolut poszedł inną drogą. Przynajmniej na ten moment konto dostępne jest tylko dla klientów Premium i Metal Revolut w Wielkiej Brytanii. A więc użytkowników płacących za usługi.

Dla kogo konto Revolut Junior

Aplikacja do zarządzania pieniędzmi dla rodziców i dzieci, to w zasadzie najlepsze określenie na konto Revolut Junior. Jest kierowana do dzieci w wieku od 7 do 17 lat i ma służyć, a jakże, kształtowaniu dobrych nawyków pieniężnych u dzieci. Rodzice mogą zaś kierować tym procesem dzięki ustawieniom w aplikacji. Jak słusznie zauważył właściciel produktu „rozmowy o pieniądzach zazwyczaj rozpoczynają się w domu i wierzymy, że umiejętności te zdobywa się stopniowo, dzięki doświadczeniu i pomocy rodziców i opiekunów.”

Revolut Junior w praktyce

Takie konto dla dziecka w Revolut musi otworzyć rodzic. Co jest w zasadzie standardem (chociaż w Polsce 13-latkowie sami otwierają konta). Rodzic, który założy Revolut Junior, może zatem zarządzać wydatkami swojego dziecka z poziomu głównej aplikacji „dla dorosłych”. W ramach potrzeb wysyłając mu pieniądze i nadzorując, jakie to transakcje ów junior przeprowadza.

Konto Revolut Junior jest w istocie subkontem do konta osobistego rodzica. Zatem jako rodzic jesteś, odpowiedzialny za wszystko, co robi Twój junior.

W ramach usługi dziecko otrzyma własną kartę Revolut Junior Visa. Dzięki niej zapłaci w sklepie i wypłaci gotówkę w bankomacie. Jednak spokojnie – junior ma pewne ograniczenia, co do wydatkowania pieniędzy:

  1. Jest ograniczony wysokością salda wydzielonego dla niego subkonta.
  2. Revolut, słusznie zresztą uznał, że nie wszystko jest dla dzieci. I sprawił, że kartą taką nie zapłacisz za alkohol i papierosy. Oraz nie obstawisz, czy w ten weekend Real wygra z Barcą.

W ramach dostępnej dla dzieci aplikacji można sprawdzić saldo konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach. Nie można natomiast wykonać przelewu.

Szczegółom takiego konta zapewne przyjrzę się bliżej gdy będzie ono dostępne w Polsce. Trudno bowiem ocenić, czy limity będą takie same jak dla Brytyjczyków.

Konto Revolut dla dziecka

Co Revolut Junior zaoferuje w przyszłości?

Wprowadzone rozwiązania to dopiero początek, zaś Revolut ma dosyć ambitne plany związane z usługami dla dzieci. Jak podaje FinExtra w ciągu najbliższego roku konto Revolut Junior stopniowo zyska nowe funkcjonalności. Dzięki temu będzie możliwe ustalenie regularnej wypłaty kieszonkowego, wyznaczanie zadań i celów finansowych. Pojawią się także opcje związane z oszczędzaniem, raporty wydatków oraz ustalanie limitów wydatków. Możliwe, że będzie można przekazywać juniorom wskazówki finansowe.

Revolut inspiruje do edukacji finansowej

Skoro. jak już wspomniałem, jesteś odpowiedzialny za to co Revolut-owy junior wyczynia na koncie, na Twoich barkach spocznie również obowiązek przygotowania go do świadomego korzystania z owego cudu. W ten oto sposób Revolut inspiruje Cię do wpojenia kilku pojęć i zasad:

  • wyjaśnij juniorowi, jak korzystać z karty i konta Revolut Junior zgodnie z regulaminem (powinieneś to zrobić zanim do ręki dostanie „plastik”),
  • sprawdzaj, czy Twoje dziecko korzysta z konta Revolut Junior w akceptowany przez Ciebie sposób (np. jakie rzeczy kupuje z jego pomocą),
  • upewnij się, że wysokość środków zgromadzona na koncie Revolut Junior jest wystarczająca (ale jednocześnie nie nadmierna) dla Twojego dziecka,
  • upewnij się, że dzieciak wie jak bezpiecznie przechowywać karty oraz PIN-y, jak zablokować kartę, jak zgłosić zagubienie lub kradzież karty do Revoluta,
  • wytłumacz, jak junior może skontaktować się z Revolut w celu rozwiązania wszelkich problemów lub pytań dotyczących konta (obsługa klienta nie jest oferowana w aplikacji Junior).

Konto Revolut Junior ma za zadanie dorastać z dziećmi do dnia, gdy już jako dorośli ludzie będą mogli otworzyć pełnoprawne konto. W tym czasie mają posiąść umiejętności finansowe, dzięki którym, przynajmniej w teorii, będą w stanie uniknąć potencjalnie kosztownych błędów. My wiemy również, że ten czas mają również na przyzwyczajenie się do życia z Revolutem.

Swoją drogą ciekawe jak będzie odbywać się owo przenoszenie revolutowych dzieci do dorosłej aplikacji. W tym zakresie zapewne Revolut mógłby nauczyć się co nieco od polskiego mBanku. Tutaj odcięcie „pępowiny” odbywa się w zasadzie automatycznie i z dnia na dzień młody klient banku jest dorosłym klientem banku.

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...