Które banki są polskie… w Polsce

5
(3)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, które banki są polskie, a które – choć prowadzą działalność w Polsce, są w innych niż polskie rękach? Teraz nie musisz już zastanawiać się – wystarczy spojrzeć w tabelę. Choć niepozorna, może być ważna.

Dla wielu patriotyzm konsumencki to bardzo ważna sprawa. I wiedząc, że posiadają konto w banku niemieckim czy francuskim (nad czym nie zastanawiali się nigdy) czym prędzej przeniosą swoje finanse do banku z polskim kapitałem. Tak jak przeciętny Niemiec w pierwszej kolejności ruszy ku niemieckiemu usługodawcy czy produktowi. Czas zachłystywania się „zachodnimi bankami” już dawno minął. I teraz gdy różnice pomiędzy angielskim, amerykańskim i polskim bankiem są niezauważalne – o wyborze banku, którego karty używamy każdego dnia, decydować może wyłącznie patriotyzm konsumencki. I chęć wspierania banku z polskim kapitałem. A gdy myśli sięgną jeszcze dalej to tym samym wspieramy polską gospodarkę i państwo gdyż pieniądze te w postaci podatków zostają na naszym rynku.

Biało – czerwone banki spośród działających w Polsce. Sprawdź barwy narodowe swojego banku.

Rzut oka na tabelę pozwoli z zadowoleniem stwierdzić, że nie jest źle. Barwy narodowe dominują. Jednak połowa działających w Polsce banków to obcy kapitał. Ale polscy klienci. Wielu z nich nieświadomych, że wspiera obcą gospodarkę. I być uświadomienie sobie tego sprawi, że Polacy przeniosą swoje konta do polskich banków.

Które banki są polskie? Lista banków wg właścicieli.

Nazwa bankuWłaścicielPrzenieś się do polskiego banku
Alior BankKtóre banki są polskieklik
Bank PocztowyKtóre banki są polskieklik
BOŚ BankKtóre banki są polskieklik
Getin / Idea BankKtóre banki są polskieklik / klik
PEKAOKtóre banki są polskieklik
PKO BPKtóre banki są polskieklik
Bank BPS S.A.Które banki są polskieklik
SGB Bank SAKtóre banki są polskieklik
NeobankKtóre banki są polskieklik
PLUS BankKtóre banki są polskieklik
mBankKto jest właścicielem mbanku 
Toyota BankKto jest właścicielem mbanku 
Credit Agricole 
BNP Paribas 
Santander Consumer 
Santander Bank Polska 
MilleniumDo kogo nalęży bank Millennium 
Citi HandlowyDo kogo należy bank Citi Handlowy 
ING Bank ŚląskiDo kogo należy ING Bank Sląski 
NEST 

Wiesz już, które banki są polskie. I jak wygląda podział polskiego rynku usług bankowych. Wiesz również zatem, czy posiadasz konto w polskim banku. Ale nie wiesz, jakie ma to znaczenie w sytuacji, gdy przyjdziesz do banku po kredyt.

Które banki są polskie...w Polsce

Które banki są polskie i państwowe – sprawdź przed dużym kredytem. To może być najważniejsza decyzja w Twoim życiu.

To, co teraz przeczytacie, nie jest żadną teorią spiskową, tylko realiami od lat obserwowanymi przed naszych negocjatorów. Twoja szansa na skuteczne renegocjacje warunków spłaty dużego kredytu (w tym hipotecznego) jest zdecydowanie większa w polskich bankach państwowych niż w pozostałych instytucjach bankowych.

Co to oznacza, najlepiej wiedzą ci, którzy wygrali swój los na loterii tylko dlatego, że mieli go w odpowiednim banku.

Biorąc kredyt na długi okres, ze stałym sporym obciążeniem, musisz przewidzieć każdą sytuację. Również taką, że pod wpływem wielu możliwych czynników, Twoja zdolność do płacenia rat przestanie istnieć. I tylko dzięki temu, że Twoim wierzycielem jest bank należący (choćby częściowo) do skarbu państwa, szanse na wyjście z sytuacji pozornie bez wyjścia będą o niebo wyższe niż w banku komercyjnym.

Który być może ładniej sprzedaje. Ma lepszy marketing, możliwe również, że atrakcyjniejsze oferty i światowy błysk. Pracownicy są profesjonalni i piękni. Miej świadomość, że wszystko zmieni się, gdy okażesz się niewypłacalny. Wówczas nie będzie już miło. Nie będzie również – dla wielu – możliwości restrukturyzacji wobec warunków postawionych przez bank. Ani możliwości zmiany tych warunków. Zniknie otoczka, którą widziałeś idąc po kredyt. Zderzysz się ze ścianą obojętności.

W tym czasie inny dłużnik bez problemu podpisze porozumienie – ugodę z bankiem z kapitałem państwowym – na warunkach dostępnych dla niego, czyli bardzo ludzkich.

Podobnie ma się sytuacja gdy chcesz bezpiecznie lokować pieniądze, polskie banki okazują się prymusami stabilności na tle europejskich gigantów.

Szukając kredytu zwracaj uwagę na to, które banki są polskie. Niech będzie to Twoje główne kryterium – nawet jeśli nie rozumiesz czy doceniasz jego znaczenia. Docenisz i zrozumiesz dopiero wówczas, gdy będzie to dla Ciebie sprawą życia i śmierci….

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...