Bank on-line N26
||

Jak zamknąć konto w banku N26? Różne metody.

4
(1)

Jak zamknąć konto w banku N26 zapewne na razie nie zaprząta myśli wielu polaków. Odpowiemy również na pytanie czy bank N26 może również ze swojej strony rozwiązać umowę o prowadzenie rachunku?

Jak zamknąć konto w banku N26 dla rachunku YOU lub Metal?

Rachunki You oraz Metal w N26 mają umowy zawierane na minimum rok czasu. To istotne bo nie powszechnie spotykane rozwiązanie. Umowa po roku jest automatycznie odnawiana, chyba że ją anulujesz.

W Internecie na to pytanie zazwyczaj otrzymasz precyzyjną odpowiedź:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej i wejdź na Moje konto ( My Account).
 2. Wybierz N26 Ty/Metal.
 3. Kliknij w szczegóły dotyczące członkostwa, a następnie anuluj członkostwo (Cancel Memebership). W tym miejscu możesz również zobaczyć datę wygaśnięcia członkostwa (ta jak za chwilę opowiemy jest dosyć istotna).
 4. N26 wyśle Ci wiadomość typu „push”, dzięki której potwierdzisz rezygnację.

W praktyce ta instrukcja dotyczy tylko jednej sytuacji z trzech jakie mogą wystąpić przez zamykaniu konta w N26. W tym artykule omówimy różnicę między rezygnacją, unieważnieniem członkostwa, a anulowaniem odnowienia członkostwa. Aby zamknąć konto w banku N26 masz 3 opcje:

 1. Zrezygnuj z członkostwa w ciągu 14-dniowego okresu wypowiedzenia (lub 30 dni dla klientów z Wielkiej Brytanii).
 2. Możesz anulować swoje członkostwo w dowolnym momencie do 1 miesiąca przed zakończeniem umowy.
 3. Zatrzymaj odnowienie swojego członkostwa do 1 miesiąca przed jego wygaśnięciem.

Szczegóły jak to zrobić poniżej.

Rezygnacja z członkostwa w N26

Możesz odwołać swoje członkostwo za darmo w ciągu 14 dni od zawarcia umowy (czyli po naszemu od niej odstąpić) lub 30 dni jeśli jesteś klientem z Wielkiej Brytanii. Po prostu otwórz czat z obsługą, a ta pomoże Ci w przejściu procesu.

Pamiętaj, że bank nie lubi ludzi, którzy zawracają głowę i szybko rezygnują. Jeśli anulujesz swój kontrakt przed jego zakończeniem, nie będzie powrotu. Plan członkowski, z którego zrezygnujesz nie będzie dla ciebie dostępny w przyszłości.

Anulowanie członkostwa w dowolnym momencie

To opcja zechcesz zakończyć swoje członkostwo w dowolnym momencie po upływie 14-dniowego okresu wypowiedzenia do miesiąca przed zakończeniem umowy (czyli od 15 dnia umowy do końca 11 miesiąca jej trwania) musisz skontaktować się z obsługą.

W tym przypadku zostaną od razu pobrane wszystkie pozostałe, należne bankowi opłaty miesięczne. Dlatego upewnij się, że masz na koncie wystarczającą ilość środków na ich pokrycie. Jeśli wybierzesz tę opcję, wszystkie świadczenia na Twoją rzecz ze strony N26 wygasną, co obejmuje również ochronę ubezpieczeniową (o ile z niej korzystałeś).

Zatrzymaj odnowienie swojego członkostwa w N26

Ta opcja dostępna jest gdy umowa zbliża się ku końcowi. Masz do 4 tygodni przed wygaśnięciem umowy, aby anulować odnowienie swojego członkostwa w N26. Jak zamknąć konto w N26 w tej sytuacji opisaliśmy na początku tego artykułu.

Pamiętaj, że możesz nadal w pełni korzystać z karty Mastercard wydanej do konta N26 You lub N26 Metal, aż do momentu wygaśnięcia Twojego członkostwa. Oznacza to, że zachowasz również swoją ochronę ubezpieczeniową tak długo, jak długo będziesz płacić składki członkowskie. Po tym czasie, Twoja karta Mastercard będzie działać jak standardowa karta bez korzyści. Bank N26 wyśle Ci kartę standardową przed wygaśnięciem Twojej umowy. Nie ma potrzeby kontaktowania się z bankiem w tej sprawie.

Wybierz jak zamknąć konto w banku N26

Czy N26 może zamknąć moje konto?

W skrócie: tak.

Zatem to może być niejako rozbudowany 4-ty sposób na zamknięcie konta w banku N26. Sprowokować go do tego by zrobił to za Ciebie. Nie polecamy.

Bank N26 ma również 3 sposoby na pozbawienie Cię konta:

 1. Z 2-miesięcznym wyprzedzeniem.
 2. Z 14-dniowym wyprzedzeniem.
 3. Natychmiastowo.

Decyzja o zamknięciu konta w ten sposób jest z założenia ostateczna. Dział obsługi klienta N26 nie dostarcza żadnych informacji na temat przyczyn poszczególnych anulowań ani nie może zmienić decyzji.

2 miesiące wypowiedzenia zgodnie z kodeksem

Bank N26 (jak każdy inny) ma prawo do rozwiązania każdej umowy z 2-miesięcznym okresem wypowiedzenia bez podania przyczyny. Zgodnie z kodeksem cywilnym, niemieckim kodeksem (§675h niemieckiego kodeksu cywilnego). Tak gwoli przypomnienia to tam zarejestrowane jest N26.

Naruszasz warunki umowy? Masz 14 dni na spakowanie walizek

Możemy również zakończyć wszelkie stosunki handlowe z 14-dniowym okresem wypowiedzenia jeżeli podano uzasadnioną przyczynę w związku z naruszeniem obowiązków umownych.

źr. n26.com

Co bank N26 ma na myśli?

 1. Korzystanie z konta osobistego do celów biznesowych. Zgodnie z OWU konto prywatne może być używane tylko do użytku osobistego. Wszelkie polecenia przelewu, które wiążą się z profesjonalnymi opłatami za świadczone usługi i/lub sprzedawane produkty są uznawane za transakcje biznesowe. Zatem jeśli chcesz korzystać z konta w ten sposób, załóż konto N26 Business lub N26 Business You.
 2. Podawanie nieprawidłowych lub niewystarczających informacji do rutynowej kontroli konta. To coś może się wydawać abstrakcyjne po doświadczeniach z polskimi kontami ale N26 jest bankiem z Niemiec, więc czasami przeprowadza kontrole transakcji (to samo z resztą raportują klienci banków z republik nadbałtyckich). Jeśli nie podasz prawidłowych i/lub niewystarczających informacji na temat danej transakcji, bank ma prawo do rozwiązania umowy w celu zachowania zgodności z niemieckimi przepisami finansowymi.
 3. Wykazywanie niewłaściwego zachowania wobec pracowników N26. Jak można wyczytać na stronach banku N26 „nie tolerujemy niewłaściwego zachowania w stosunku do naszych pracowników.” Groźba wyrządzenia szkody fizycznej lub ogólne niewłaściwe zachowanie może zostać uznane za przestępstwo zgodnie z niemieckim prawem i bez wyjątku zostanie zgłoszone odpowiedniemu organowi.

Jak widzisz 3-ci punkt pokazuje, że hasło „klient nasz pan” ma dużo bardziej ostre ramy niż w Polsce. Po wprowadzeniu takiej opcji w polskich bankach zapewne nastąpiła by masowa zagłada kont. Gdyby opcję rozszerzyć na wszystkie umowy to możliwe, że spory procent Twoich kontaktów z książki telefonicznej zmieniłby przymusowo powiadomienie na: „nie ma takiego numeru”.

Było konto, nie ma konta czyli natychmiastowe zamknięcie konta w N26

Pora na najbardziej drastyczną i radykalną formę rozwiązania współpracy między bankiem, a klientem. Jest nim rozwiązanie umowy z bankiem N26 w trybie nadzwyczajnym. Co oznacza ni mniej ni więcej:

 • w dowolnym momencie,
 • bez uprzedniego powiadomienia,
 • i bez okresu wypowiedzenia.

Oczywiście gdy istnieje uzasadniona przyczyna takiego wypowiedzenia. Jakie to przyczyny spowodują, że nie dostaniesz nawet 14-tu dni?

 • przekazywanie N26 nieprawidłowych oświadczeń o sytuacji finansowej, zwłaszcza w przypadku ubiegania się o kredyt,
 • brak spłaty kredytu lub jakiegokolwiek zadłużenia wobec N26,
 • nie zastosowanie się do żądań N26 dotyczących udzielonej klientowi pożyczki.

Jakiej pożyczki zapytasz? Przecież żadnej N26 nawet Ci nie proponuje. Polaków mieszkających w Polsce taka sankcja zatem nie spotka. Dotyczy ona tylko rezydentów Niemiec i Francji, bo na tamtych rynkach N26 ma ofertę kredytową. Zatem nawet zamykając konto w N26 można się dowiedzieć czegoś ciekawego o ofercie tego banku.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...