5
(1)

Chociaż z początku wydawać się może to dosyć dziwne, ale część osób nie zna skutecznego sposobu jak znaleźć komornika, który prowadzi ich sprawę. Co ważniejsze, do takich absurdalnych sytuacji doprowadzają zazwyczaj nie dłużnicy, a druga strona. Co zatem w sytuacji, gdy nastąpi potrzeba ustalenia komornika, który prowadzi egzekucję komorniczą w danej sprawie?

Centralny rejestr spraw prowadzonych przez komorników?

Nic z tych rzeczy, komu by się chciało wpaść na takie rozwiązanie? Chociaż można tylko przypuszczać, ile spraw rozwiązałaby możliwość podejścia do najbliższej kancelarii komorniczej, wyciągnięcia dowodu i ustalenia jakiż to komornik/komornicy próbują wyegzekwować to, co dłużnik jest winny. Zwykły Kowalski musi zatem zmagać się z systemem i znaleźć jakiś sposób na dotarcie do „swojego” komornika. Czeka go droga trudna i mozolna (żeby nie powiedzieć przez mękę). Podpowiadamy, jak może ona wyglądać, zatem czas dowiedzieć się

Jak znaleźć komornika?

  1. Pobierz raport z BIK – od czegoś trzeba zacząć, a ten raport to idealny początek. Dowiesz się kto jest Twoim wierzycielem jeśli chodzi o instytucje bankową czy pożyczkową. Raport zawiera również wyciąg z Infomonitora, więc można zyskać również informację o długach pozabankowych. Pamiętaj, że w przypadku kłopotów z interpretacją zapisów w raporcie zawsze warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Jeśli istnieje ryzyko, że Twojej długi mają charakter pozabankowy, warto również sięgnąć do zasobów największego z BIG-ów, dlatego
  2. Pobierz raport z KRD – to biuro informacji gospodarczej z największą bazą długów, dodatkowo pobranie raportu jest banalne i szybkie w porównaniu do innych BIG-ów. Raport z BIG KRD ma również jedną istotną zaletę, pokaże Ci czy o dług dopomina się pierwotny wierzyciel czy dług został już odsprzedany. Jeśli to drugie, to paradoksalnie może to być dla Ciebie dobra nowina (patrz pkt. 4)
  3. Skontaktuj się wierzycielem, bo kto jak nie on powinien wiedzieć, komu zlecił egzekucję należnego mu długu? To najłatwiejszy sposób na to jak znaleźć komornika Zrób to najlepiej w formie pisemnej – później wszystko będziesz miał czarno na białym. Unikniesz sytuacji, w której usłyszysz co innego, niż będzie chciał Ci przekazać wierzyciel ustami konsultanta/konsultantki.
  4. Znając już status swojego zadłużenia pomyśl przez chwilę, czy nie możesz wyciągnąć z tego jakichś korzyści. Często długi, które zmieniły właściciela i na dodatek są nieskutecznie egzekwowane można spłacić z dużym umorzeniem lub na dogodnych warunkach ratalnych.

Infolinia komornicza

Jeśli trapią Cię inne wątpliwości dotyczące postępowania komornika, zawsze możesz zasięgnąć informacji u źródła, w stojącej nad komornikami Krajowej Radzie Komorniczej.

Jeszcze jakiś czas temu mogło wydawać się to nierealne, ale skoro Państwo wzięło komorników na cenzurowane, to w jakiś sposób starają się oni (przynajmniej systemowo) ocieplić swój wizerunek. Uruchomiono zatem Infolinię Krajowej Rady Komorniczej. Żeby nie było za kolorowo, to jest ona czynna przez całe 6 godzin w tygodniu, a dokładnie między 9:00 a 15:00 w każdy wtorek. Pod numerem 22 299 87 77 jak twierdzi Rada:

Każdy, kto chciałby zasięgnąć informacji odnośnie egzekucji komorniczej może je uzyskać

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...