||

Jak ukryć dochody przed komornikiem na Margot – to nie jest porada

0
(0)

Wielu dłużników zastanawia się jak ukryć dochody przed komornikiem. Zatem pora na dywagacje mocno ekstremalne. Czy LGBTQ+ otworzy możliwość zabezpieczania dochodów przed komornikiem? Bez otwierania kont za granicą i brania pensji pod stołem? Rozważmy taki scenariusz.

Dlaczego metoda na Margot? Bo ta osoba jest pewnym symbolem i pojawia się tutaj nieprzypadkowo. Jej zaistnienie w obiegu publicznym nastręczyło sporych problemów. Jak traktować takie osoby, gdy wchodzą w użycie nie normy społeczne, a prawne? Dlatego ukrywanie dochodów przed komornikiem „na Margot” należy postrzegać nie jako metodę pewnej osoby, a jedynie skrót myślowy.

Komornik kontra Margot to problem, ale jeszcze nie w Polsce

W Polskim systemie prawnym aktualnie takie osoby na rozprawie mogą być tytułowane Margot. Ale zapewne wraz z prawdziwymi personaliami i w parze z „vel”. Jednak gdy spojrzymy na Zachód, być może wkrótce nie będzie to tak oczywiste.

Do zadumy nad tym, jak bycie osobą LGBTQ+ może wpłynąć na przebieg egzekucji komorniczej, skłaniają pewne wiadomości. Jak ta, że Citi Handlowy uruchamia karty kredytowe „True Name” (po polsku – prawdziwe nazwisko).

Czym jest karta True Name?

Otóż City Handlowy we współpracy z Mastercard oferuje osobom transseksualnym i nie-binarnym możliwość posługiwania się wybranym przez siebie imieniem na kartach kredytowych. Niczym Millennium Bank na kartach prepaid. A zatem klient może poprosić o nową kartę kredytową z wskazanym przez siebie imieniem i nazwiskiem. Bank idzie dalej i już wkrótce klienci będą mogli posługiwać się wybranymi personaliami w kontaktach z bankiem. Zatem prawdziwe nazwisko to takie, jakie klient banku raczy bankowi podać.

City Handlowy to nie pionier, już w zeszłym roku Mastercard wydał w USA karty „True Name”. Dające osobom (szczególnie tym ze społeczności LGBTQ+) możliwość odzwierciedlenia na swoich kartach preferowanej tożsamości.

Czy to jest odpowiedź na pytanie jak ukryć dochody przed komornikiem? Czas pokaże.

Znacie Polaków? Znacie nasze prawodawstwo?

To zapewne już wiecie do czego zmierzam. Połączenie takich możliwości – przypominam, że bank nie ograniczy się do nadruku na plastiku, ale będzie akceptował ich użycie w kontaktach z klientem – z polską kreatywnością wróży natłok ciekawych historii. Jeśli dodać do tego wiedzę, jak w Polsce i UE działa prawodawstwo, będą to zapewne historie rodem z Monty Pythona. Urzędnicy w swej niezmierzonej kreatywności każde poważne zjawisko są w stanie obrócić w karykaturę. A zajęcie konta Pani X, która aktualnie czuje się Panem Y, może wywołać lawinę nieprzewidzianych perypetii.

Zanim zatem życie pokaże, czy możesz obejść komornika metodą na Margot, już dzisiaj możesz wraz z zaufaną osobą otworzyć konto w Millennium Bank i dzięki karcie prepaid.

źr. finextra.com, zdj. pixabay.com

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...