Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ostrzega

Nowy przewodniczący KNF – to już pewne

4
(1)

Nowy przewodniczący KNF będzie powołany dosyć szybko, dzielą nas od tego tylko godziny. Kim będzie nowy szef Komisji Nadzoru Finansów? Ludzie zaznajomieni z branżą nie będą zdziwieni. Zostanie nim Marcin Pachucki – dotychczasowy zastępca zdymisjonowanego we wtorek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Kim jest nowy przewodniczący KNF?

Jest to człowiek, który dotychczas w Komisji odpowiadał za nadzór nad rynkiem kapitałowym oraz ubezpieczeniowym. Ukończył studia ekonomiczne na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Z nadzorem finansowym związany od wielu lat, w zasadzie od początku swojej ścieżki zawodowej. Od kiedy w 2001 roku podjął pracę w Urzędzie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeszedł przez wszystkie szczeble w strukturze nadzorczej. Później pełnił obowiązki dyrektora w Departamencie Postępowań, a następnie zastępcy dyrektora w Departamencie Prawnym. W tym czasie do jego obowiązków należało m.in. ściganie nadużyć na rynku finansowym.

Ponadto:

„Autor publikacji edukacyjnych wydanych przez KNF: „Piramidy i inne oszustwa na rynku finansowym. Poradnik klienta usług finansowych” oraz „Jak prawidłowo wypełniać obowiązki informacyjne. Poradnik dla emitentów” (współautor). Prelegent na licznych szkleniach organizowanych przez KNF w ramach inicjatywy CEDUR”

knf.gov.pl

Zmiana przewodniczącego to kolejny etap w całym łańcuchu zdarzeń, który rozpoczął się od informacji prasowych na temat karygodnych działań dotychczasowego szefa Komisji.

Nowy Przewodniczący KNF - to już pewne

Co wydarzyło się w związku z KNF-em w ciągu kilkudziesięciu godzin.

  1. We wtorek „Gazeta Wyborcza” napisała, że właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki, nagrał korupcyjną propozycję szefa KNF Marka Chrzanowskiego i zgłosił ten fakt do prokuratury. Ponoć była mowa o 40 mln złotych.
  2. Tego samego dnia popołudniu szef KNF składa dymisję, która późnym popołudniem zostaje przyjęta przez premiera.
  3. Wtorkowy wieczór premier Morawiecki spędził na naradzie z ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym, szefami służb. W spotkaniu biorą udział m.in. panowie spod znaku CBA i ABW.
  4. Środa to odwiedziny funkcjonariuszy CBA w biurach KNFu.

Koniec dnia przynosi nam następującą informację:

„W ciągu najbliższych godzin powołany zostanie następca, czyli pełniący obowiązki szefa KNF, pan Marcin Pachucki

Joanna Kopcińska, rzecznik rządu

Zatem KNF zacznie nowy dzień z nowym szefem – Marcinem Pachuckim.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...