4.2
(6)

Windykacja KRUKA – gdyby zapytać o pierwsze skojarzenie osoby spoza branży finansowej – kojarzy się z twardą i bezpardonową egzekucją długów. To siła stereotypu. Faktem jest, że początki KRUKA na rynku windykacji to nie było miłe traktowanie dłużników. I część winy za utrwalenie stereotypu ponosi sama firma KRUK, korzystająca w latach 90-tych z kompletnej niewiedzy dłużników co do swoich praw. Ale nie będziemy o historii, lecz o tym, jaka jest

Windykacja KRUKA dziś

Gdyby zagłębić się w ornitologię, to KRUK dziś jest gołąbkiem pokoju. Szczególnie na tle „młodych wilków”, choć patrząc na ich jakość raczej ratlerków – mam na myśli jazgotliwe maleństwa zwane kancelariami windykacyjnymi. Z litości nie wymienię nazw, bo nie o nich to artykuł.

Lecz o windykacji firmy KRUK. Dlaczego jest dziś taka „niedzisiejsza”? – takie pytanie może zadać sobie każdy dłużnik otrzymawszy na przykład takie zawiadomienie:

Windykacja Kruka, KRUK wysyła pismo
Zdj. 1. Przykład wezwania do zapłaty długu wysłanego przez firmę KRUK.

Każdy dłużnik, mający na karku liczną windykację, po przeczytaniu takiego pisma stwierdzi:

I to ma być ta rzekomo straszna windykacja KRUKA? Przecież to przedszkole

I co do agresywności przekazu będzie miał rację. Bo jakże pismo z windykacji KRUKA wygląda na tle pisma z windykacji Szybka Gotówka? Jak igraszka:

Windykacja Kruka, KRUK vs Szybka Gotówka
Zdj. 2. Tak windykacja buduje poczucie zagrożenia, pismo o niczym.

Dlaczego windykacja KRUKA jest taka grzeczna dla dłużników, podczas gdy konkurencja prześciga się w wyszukiwaniu coraz to nowszych metod zastraszania dłużników?

Aby zrozumieć odpowiedź, trzeba uświadomić sobie, czym jest KRUK i wspomniana konkurencja operująca na rynku windykacji na rzecz parabanków. Z jednej strony mamy potężną korporację, z drugiej firemki mieszczące się w jednym pokoju taniego biurowca i zatrudniające 2 osoby. O żadnej konkurencji zatem mowy nie może być. Windykacja KRUKA działa na zlecenie parabanków, owszem, ale czyni to z klasą. Może sobie na to pozwolić. Ona bowiem z nikim nie konkuruje. Bo nie musi. Cała ta „śmietanka” firm windykacyjnych mogłaby być przez KRUKA kupiona za drobne pozostałe z dużego zakupu wierzytelności bankowych. Taka to różnica i skala.

Windykacja terenowa KRUKA

Kolejna sprawa warta uwagi to windykacja terenowa KRUKA. W przeciwieństwie do firemek, które zastraszają dłużników wizytami nieistniejących windykatorów, KRUK posiada realnych pracowników terenowych.

I znów warto obrać ich nieco ze stereotypów. Bo choć KRUK windykację terenową posiada, to nie straszy nią (paradoks taki, a może sposób na rozpoznanie, kto posiada zespół windykatorów i o nich nie opowiada na lewo i prawo, a kto w każdym straszaku do dłużnika opowiada o windykatorach wizualizując swoje marzenia) dłużników.

Ci jednak w olbrzymiej większości boją się KRUK-owej windykacji terenowej, choć na oczy jej nie widzieli. Niestety, zasługa w tym tych ratlerków, ujadających o sztabie windykatorów, którymi – choć nie posiadają ani jednego – skutecznie zastraszyli dłużników.

Zatem uwaga – zaskoczenie – terenowa windykacja KRUKA to nie zbiry i tzw. karki, a normalnie wyglądający, kulturalni ludzie, którzy przyjeżdżają do dłużników jako do klientów.

W jednym celu – osiągnąć porozumienie. Nie, nie wpadają z dzikim krzykiem, tłukąc bejzbolem szyby i kopiąc po drodze drzwi. Wyrzućcie, Szanowni Czytelnicy, te stereotypowe obrazy utrwalane przez „kancelarie”, które choć marzą o dziale windykacji terenowej, to nie stać ich na leasing Fiata Pandy dla choćby jednego pracownika windykacji terenowej.

KRUKA stać i takową posiada. Dla nich windykacja terenowa to swego rodzaju wizytówka. Dlatego też, gdy usłyszysz, że windykator terenowy KRUKA ma zamiar Cię odwiedzić, nie panikuj, tylko potraktuj to jako szansę na dobrą ugodę.

A jeśli nie chce, nie ma pewności co do dobrych intencji windykatora terenowego KRUKA – pamiętaj, że zawsze możemy zastąpić Cię w rozmowie z KRUK-iem. I to my złożymy wizytę w centrali firmy windykacyjnej.

Nie chcesz, aby windykował Cie KRUK – oddaj to w ręce pełnomocnika prawnego.

Sprawdź, jak wyglądają negocjacje z KRUKIEM, umorzenia długów i rozkładanie długów w KRUK na raty.

W dużym skrócie: zlecasz nam obsługę swojego zadłużenia, zamawiasz usługę i w ciągu doby Twój pełnomocnik stawia się w centrali firmy KRUK. Czyli w tym miejscu:

Windykacja Kruka - tutaj znajdziesz centralę firmy KRUK SA
KRUK SA Centrala ul. Wołowska 51-116 Wrocław

Celem wizyty jest wykorzystanie najlepszego możliwego narzędzia, czyli negocjacji bezpośrednich, w celu przygotowanie dla dłużnika najbardziej optymalnej opcji spłaty długu. Czyli jednorazowej z maksymalnie wysokim umorzeniem lub też ratalnej, z zatrzymaniem biegu odsetek lub wręcz z zaprzestaniem prezentacji wpisu w BIG zaraz po podpisaniu ugody.

Oczywiście, negocjacje z wierzycielem możesz przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy skorzystać z narzędzia, jakie oferuje firma KRUK, czyli elektroniczny panel klienta dostępny każdemu dłużnikowi. Platforma e-kruk to taka elektroniczna windykacja bez windykatora. Dłużnik loguje się i sam ustala swoje warunki spłaty. Rzecz jasna są to warunki znacznie odbiegające od tych, które może wynegocjować pełnomocnik prawny odwiedzający w Twoim imieniu centralę KRUKA.

KRUK SA, windykacja KRUKA i komornik

Wiele z osób mających dług w KRUKU zastanawia się, czy firma KRUK chodzi do sądu i komornika? Odpowiedź nie jest specjalnie skomplikowana: oczywiście, aby znaleźć możliwość wyegzekwowania od dłużnika zapłaty długu KRUK korzysta z sądów i komorników.

Jest to etap następujący po tym, gdy windykacja KRUKA uznaje dłużnika za słabo rokującego. Lub takiego, który długu spłacić po prostu nie chce.

Czy zatem windykacja KRUKA działa jednocześnie z komornikiem?

Nie. Gdy KRUK uzyska nakaz zapłaty, a dłużnik uzna, że chce mieć komornika i nie złoży sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego na rzecz KRUKA, sprawa trafi do komornika. Windykacja KRUKA w tym momencie zawiesza swoją działalność, gdyż nie może komornikowi wchodzić w paradę. Wierzytelność, w sprawie której sąd wydał nakaz, jest obsługiwania już tylko i wyłącznie przez egzekutora.

Zatem kolejnym etapem, po windykacji, jest próba uzyskania nakazu zapłaty i postępowanie komornicze. I ile oczywiście KRUK uzyska nakaz zapłaty, co w dużej mierze zależy od Ciebie. Jeśli chcesz unieważnić każdy bez wyjątku nakaz zapłaty wydany przez sąd na podstawie pozwu wniesionego przez KRUKA, możesz to zrobić poprzez skuteczny sprzeciw od nakazu.

Mam komornika z KRUKA, czy mogę negocjować ugodę?

Jeśli przegapiłeś swoją szansę na to, aby unieważnić nakaz opisany powyżej, windykacja KRUKA zmieni formę na znacznie poważniejszą – komornika. Wiele osób na pewno zainteresuje, czy można negocjować z KRUKIEM ugodę w sytuacji, gdy komornik z KRUKA zajął pensję i konto?

Odpowiedzi jednej na to nie ma. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Może się zdarzyć, że próbując dogadać się z KRUKIEM telefonicznie usłyszysz, że nie da się nic zrobić. I że czas na ugodę był kiedyś, a teraz KRUK ma komornika na wynagrodzeniu i nie jest zainteresowany ugodą.

Takie stanowisko KRUKA poznasz negocjując samodzielnie. A robiąc to poprzez negocjatora? Możesz na przykład otrzymać taką propozycję:

windykacja KRUKA - propozycja rat
Windykacja KRUK SA składa naszemu klientowi propozycję umorzenia 50% zadłużenia znajdującego się w egzekucji komorniczej. I pokrycia wszystkich kosztów komorniczych.

Wśród osób, które starają się znaleźć rozwiązanie problemu wierzytelności wykupionych przez KRUKA, panuje mylne przekonanie, że gdy KRUK poszedł do komornika, to oni już nigdy z tych długów nie wyjdą.

Że KRUK ma narzędzia prawne do ściągania długów, a biedny dłużnik jest bezradny. Jak widać na załączonym piśmie, windykacja KRUKA nawet w trakcie egzekucji może chcieć się porozumieć w sprawie wierzytelności. Tak, aby dług był spłacony polubownie.

KRUK windykacja – podsumowanie

Czytając opinie o windykacji KRUKA w internecie, wiele osób znajdzie skrajnie różne opinie. Jedne będą podejrzanie przesłodzone i lepkie od nadmiaru miodu, inne radykalnie pejoratywne. A prawda jest taka, że w porównaniu do konkurencji, oceny internautów są (jak na firmę windykacyjną) bardzo wysokie:

 

Windykacja KRUKA opinie

Nie jest to dziełem przypadku. Współpraca z firmą KRUK SA jest dla dłużnika miłym zaskoczeniem. Szczególnie w sytuacji, gdy KRUK kupił dług od DeltaWise, a dłużnik przez kilka miesięcy obcujący z windykacją DeltaWise przyzwyczajony jest do sms-ów tego typu:

Windykacja KRUKA to nie DeltaWise

Od windykacji KRUKA takich sms-ów, które swoją drogą są straszakami łamiącymi prawo, nie otrzymasz. Ale nie musisz otrzymywać w ogóle żadnych – wystarczy, że podpiszesz ugodę i windykacja firmy KRUK przestanie Cię w ogóle interesować.

Masz dług w KRUK SA – sprawdź, czy w Twoim przypadku umorzenie długu w KRUKU będzie lepsze niż bezodsetkowe raty. Sprawdzenie odbywa się bez ryzyka, gdyż nasze usługi negocjacji w centrali KRUKA objęte są gwarancją. Sprawdź szczegóły i dowiedz się, jak łatwo pozbyć się długów. które kupił KRUK.

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 6

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

2 komentujących “Windykacja Kruka”

  1. Z pomocą Kruka udało mi się wszystko spłacić bez większych stresów. Traktują „po ludzki” i naprawdę idzie z nimi dogadać wygodne warunki

Zostaw swój komentarz...