Windykacja Kruka

Windykacja KRUKA – gdyby zapytać o pierwsze skojarzenie osoby spoza branży finansowej – kojarzy się z twardą i bezpardonową egzekucją długów. To siła stereotypu. Faktem jest, że początki KRUKA na rynku windykacji to nie były zabawy w przedszkole. I część winy za utrwalenie stereotypu ponosi sama firma KRUK, korzystająca w latach 90-tych z kompletnej niewiedzy dłużników co do swoich praw. A nie będziemy o historii, lecz o tym, jaka jest

Windykacja KRUKA dziś

Gdyby zagłębić się w ornitologię, to KRUK dziś jest gołąbkiem pokoju. Szczególnie na tle „młodych wilków”, choć patrząc na ich jakość raczej ratlerków – mam na myśli jazgotliwe maleństwa zwane kancelariami windykacyjnymi. Z litości nie wymienię nazw, bo nie o nich to artykuł.

Lecz o windykacji firmy KRUK. Dlaczego jest dziś taka „niedzisiejsza”? – takie pytanie może zadać sobie każdy dłużnik otrzymawszy na przykład takie zawiadomienie:

Windykacja Kruka, KRUK wysyła pismo
Zdj. 1. Przykład wezwania do zapłaty długu wysłanego przez firmę KRUK.

Każdy mający na karku liczną windykację, po przeczytaniu takiego pisma stwierdzi:

I to ma być ta rzekomo straszna windykacja KRUKA? Przecież to przedszkole

I co do agresywności przekazu będzie miał rację. Bo jakże pismo z windykacji KRUKA wygląda na tle pisma z windykacji Szybka Gotówka? Jak igraszka:

Windykacja Kruka, KRUK vs Szybka Gotówka
Zdj. 2. Tak windykacja buduje poczucie zagrożenia, pismo o niczym.

Dlaczego windykacja KRUKA jest taka grzeczna dla dłużników, podczas gdy konkurencja prześciga się w wyszukiwaniu coraz to nowszych metod zastraszania dłużników?

Aby zrozumieć odpowiedź, trzeba uświadomić sobie, czym jest KRUK i wspomniana konkurencja operująca na rynku windykacji na rzecz parabanków. Z jednej strony mamy potężną korporację, z drugiej firemki mieszczące się w jednym pokoju taniego biurowca i zatrudniające 2 osoby. O żadnej konkurencji zatem mowy nie może być. Windykacja KRUKA działa na zlecenie parabanków, owszem, ale czyni to z klasą. Może sobie na to pozwolić. Ona bowiem z nikim nie konkuruje. Bo nie musi. Cała ta „śmietanka” firm windykacyjnych mogłaby być przez KRUKA kupiona za resztę z dużego zakupu wierzytelności bankowych. Taka to różnica i skala.

Windykacja terenowa KRUKA

Kolejna sprawa warta uwagi to windykacja terenowa KRUKA. W przeciwieństwie do firemek, które zastraszają dłużników wizytami nieistniejących windykatorów, KRUK posiada realnych pracowników terenowych.

I znów warto obrać ich nieco ze stereotypów. Bo choć KRUK windykację terenową posiada, to nie straszy nią (paradoks taki, a może sposób na rozpoznanie, kto posiada zespół windykatorów i o nich nie opowiada na lewo i prawo, a kto w każdym straszaku do dłużnika opowiada o windykatorach wizualizując swoje marzenia) dłużników.

Ci jednak w olbrzymiej większości boją się KRUK-owej windykacji terenowej, choć na oczy jej nie widzieli. Niestety, zasługa w tym tych ratlerków, ujadających o sztabie windykatorów, którymi – choć nie posiadają ani jednego – skutecznie zastraszyli dłużników.

Zatem uwaga – zaskoczenie – terenowa windykacja KRUKA to nie zbiry i tzw. karki, a normalnie wyglądający, kulturalni ludzie, którzy przyjeżdżają do dłużników jako do klientów.

W jednym celu – osiągnąć porozumienie. Nie, nie wpadają z dzikim krzykiem, tłukąc bejzbolem szyby i kopiąc po drodze drzwi. Wyrzućcie, Szanowni Czytelnicy, te stereotypowe obrazy utrwalane przez „kancelarie”, które choć marzą o dziale windykacji terenowej, to nie stać ich na leasing Fiata Pandy dla choćby jednego pracownika windykacji terenowej.

KRUKA stać i takową posiada. Dla nich windykacja terenowa to swego rodzaju wizytówka. Dlatego też, gdy usłyszysz, że windykator terenowy KRUKA ma zamiar Cię odwiedzić, nie panikuj, tylko potraktuj to jako szansę na dobrą ugodę.

A jeśli nie chce, nie ma pewności co do dobrych intencji windykatora terenowego KRUKA – pamiętaj, że zawsze możemy zastąpić Cię w rozmowie z KRUK-iem. I to my złożymy wizytę w centrali firmy windykacyjnej.

Nie chcesz, aby windykował Cie KRUK – oddaj to w ręce pełnomocnika prawnego.

Sprawdź, jak wyglądają negocjacje z KRUKIEM, umorzenia długów i rozkładanie długów w KRUK na raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.