Czyszczenie BIK z gwarancją w dobrej cenie

4.5
(8)

Czyszczenie BIK (inaczej usuwanie złych wpisów BIK) to proces polegający na doprowadzeniu do zaprzestania prezentacji przez bank, SKOK lub parabank negatywnych wpisów w rejestrze BIK. Usunięcie wpisów z rejestru oznacza skuteczne wyczyszczenie BIK.

Czyszczenie BIK bez ryzyka to skorzystanie z usług tej kancelarii, która na swoje usługi daje pisemną gwarancję skuteczności. W chwili obecnej jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która udziela na usługę czyszczenia BIK gwarancji 100% skuteczności lub zwrotu pieniędzy.

Doświadczenie w czyszczeniu BIK – ponad 10 lat. Od ponad dekady usuwamy złe wpisy w BIK Polaków poprzez naszą stronę – matkę windykowani.pl

Jak zamówić czyszczenie swojego BIK z gwarancją? Wyślij nam swój raport, a dokonamy jego analizy lub bezpłatnej wyceny. Wysyłka drogą mailową na adres bik@mamdlugi.pl

Czyszczenie BIK – jak to się odbywa?

Czyszczenie rejestru BIK ma jeden cel: sprawić, aby Twoja wiarygodność kredytowa była jak najlepsza. Wiąże się ona bezpośrednio ze zdolnością kredytową. Im wyższy scoring (czyli ocena Twej wiarygodności), tym lepsza zdolność kredytowa. Jednym z działań poprawiających scoring jest usuwanie z rejestru BIK złych wpisów po to, aby zastąpić je wpisami idealnymi.

W niektórych sytuacjach czyszczenie BIK nie jest konieczne
il. 1. Wysoka ocena punktowa w BIK ułatwia zaciągnięcie kredytu w najlepszych bankach. Tak wygląda BIK naszego klienta, który powierzył nam pracę nad budowaniem swojej zdolności kredytowej. Porównaj ze swoim i wyciągnij wnioski….

Zlecenie czyszczenia BIK jest proste i nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Jeśli posiadasz raport BIK, po prostu wyślij go na adres bik@mamdlugi.pl.

Jeśli nie posiadasz raportu BIK i zastanawiasz się, jak pobrać taki raport – kliknij i pobierz go w kilka chwil.

Czyszczenie BIK możesz rozpocząć w dowolnym momencie postępując wg wskazówek:

  1. Przesyłasz swój raport z BIK do wyceny lub pełnej analizy raportu na adres bik@mamdlugi.pl
  2. Po akceptacji warunków podpisujemy umowę na wykonanie usługi.
  3. W ciągu 45 dni usuwamy określone w umowie wpisy z rejestru BIK.
  4. Potwierdzasz skuteczne czyszczenie wpisów BIK zleconych w umowie.
  5. Dokonujemy ostatecznego rozliczenie finansowego.
Przypominamy: czyszczenie BIK w naszej firmie to usługa objęta gwarancją. Oznacza to dla Ciebie 100% finansowego bezpieczeństwa. W przypadku niepowodzenia w usunięciu wpisów objętych gwarancją zwracamy Ci pieniądze. Zgodnie z warunkami gwarancji zawartymi w pisemnej umowie na usługę czyszczenia wpisów BIK. Ponieważ wiemy, że w Polsce działa wiele firm oferujących rzekome czyszczenie BIK bez gwarancji, ostrzegamy przed ryzykiem naciągnięcia. Podpisując umowę zawsze pytaj o gwarancję.

Ile kosztuje czyszczenie BIK?

Usługa czyszczenia negatywnych wpisów z BIK zaczyna się od 127 zł. Cena zwiększa się wraz ze stopniem zaniedbania danego wpisu, czyli ilością dni po terminie spłaty. Koszt usługi czyszczenie BIK zależny od stopnia przeterminowania wpisu prezentujemy w tabeli:

Rodzaj wpisuCena
zapytania kredytowe67 zł
do 30 dni spóźnienia127 zł
31 - 60 dni spóźnienia177 zł
61 - 100 dni spóźnienia287 zł
101 - 200 dni spóźnienia407 zł
201 - 500 dni spóźnienia627 zł
ponad 500 dni spóźnienia807 zł
przekroczenie limitu kredytowego147 zł
indywidualne działania prawne w UODO1470 zł

Czyszczenie zapytań kredytowych w BIK

Dodatkową usługą, często zamawianą przez osoby zainteresowane czyszczeniem BIK, jest usuwanie nadmiernej ilości zapytań kredytowych prezentowanych w raporcie BIK.

duża liczba zapytań kredytowych w rejestrze BIK
il. 2. Składane hurtowo zapytania niszczą zdolność kredytową, człowiek masowo składający zapytania nie jest wiarygodny, gdyż jego zachowanie jest zbyt podobne do desperatów w pętli długów.

Zbyt duża ilość zapytań kredytowych blokuje w sposób bezpośredni zdolność kredytową. Blokada ta trwa określoną w procedurach banków ilość tygodni lub miesięcy. Permanentne składanie zapytań o kredyty lub pożyczki może być dla BIK niepokojącym sygnałem ryzyka niewypłacalności i desperackiego poszukiwania pieniędzy na spłatę istniejących zobowiązań. Co w praktyce prowadzi do nałożenia przez BIK blokady bezpieczeństwa i długotrwałego zablokowania zdolności kredytowej.

Zarządzanie zapytaniami kredytowymi musi być prowadzone mądrze. Popełnione błędy można w większości przypadków skorygować. I zapytania kredytowe z rejestru BIK usunąć. Koszt usunięcia pojedynczego zapytania nie jest wygórowany, co widać w powyżej zamieszczonej tabeli. Usługa czyszczenia zapytań kredytowych w BIK jest oczywiście objęta gwarancją skuteczności. Klient zlecający usunięcie zapytań kredytowych z rejestru BIK nie ponosi żadnego finansowego ryzyka. Całość ryzyka bierzemy na siebie, udzielając stuprocentowej gwarancji na skuteczne czyszczenie BIK ze zbędnych zapytań kredytowych.

Czyszczenie BIK z zapytań kredytowych
il.3. Brak zapytań kredytowych, brak wątpliwości co do intencji klienta

Przed czyszczeniem BIK sprawdź, co w rejestrze działa na Twą niekorzyść

Do operacji usuwania negatywnych wpisów w BIK należy się dobrze przygotować. Służy temu analiza raportu BIK, która pokazuje, co w Twoim BIK-u wymaga trwałego usunięcia.

Analiza jest bezpłatna dla osób zamawiających czyszczenie BIK. Wpłacona kwota za jej wykonanie jest odliczana od rachunku z tytułu czyszczenia BIK.

Zlecenie analizy zamówisz klikając poniżej:

Aby zamówić analizę PRZEŚLIJ PLIK Z RAPORTEM BIK na adres: bik@mamdlugi.pl i dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 57 zł klikając:

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Czyszczenie BIK – co musisz wiedzieć, czyli baza wiedzy o usuwaniu wpisów z BIK

Usługa czyszczenia BIK obrosła wieloma mitami i stereotypami. Warto je odczarować , gdyż posługiwanie się nimi wyrządza wielu kredytobiorcom szkodę. Często nieodwracalną. Zaczynamy zatem – poniżej znajdziesz listę tematów, które często pojawiają się w rozmowach kredytobiorców. Przy ich omawianiu nie będziemy używać języka fachowego, aby treść była zrozumiała dla każdego, kto chce dowiedzieć się istotnych dla niego informacji o czyszczeniu BIK.

Czy każdy wpis w BIK można usunąć?

Niestety nie. Są wpisy, które kolokwialnie mówiąc, zostały przez banki zablokowane przed usunięciem z rejestru BIK przez lat 5. O tym, czy dany wpis można usunąć, dowiesz się z analizy raportu BIK. Dlatego też zawsze proces czyszczenia BIK zaczynamy od jej wykonania.

To, czy dany wpis jest możliwy do usunięcia, zależy od polityki danego banku w obsłudze kredytów niespłacanych terminowo. Są banki, które bardzo poważnie i konsekwentnie wypełniają swoją groźbę dokonania takiej blokady, wysyłaną do dłużnika wraz z wezwaniem do zapłaty zaległości kredytowych. Należą do nich np. PEKAO SA i ING. Są banki, które ostrzeżenia traktują „luźno”, czyli nie wyciągają konsekwencji w postaci zablokowania wpisu.

Zatem czyszczenie BIK nie jest możliwe zawsze. Dlatego tak ważna jest gwarancja na usługę usuwania wpisów z BIK, którą oferujemy naszym klientom. A skoro już jesteśmy przy gwarancji bezpieczeństwa pieniędzy wydanych na czyszczenie BIK, warto odpowiedzieć na pytanie kolejne:

Czy istnieją nieuczciwe firmy czyszczące BIK?

I tutaj również padnie odpowiedź: niestety tak. Każdego roku na polskim rynku pojawia się wiele firm, oferujących obietnice usunięcia każdego wpisu za pieniądze. Jak się potocznie zwykło mawiać, dokonują one czyszczenia portfela zamiast czyszczenia BIK.

Ponieważ zapisy w umowie z reguły wykluczają ich odpowiedzialność, tak naprawdę oszustwo dokonywane jest w białych rękawiczkach. A żywot takiej firmy nie kończy się wraz z interwencją prokuratora, tylko w momencie, gdy opinie o firmie „czyszczącej BIK” zostaną przez naciągniętych klientów nagłośnione na forach czy w mediach społecznościowych.

Jak zatem rozpoznać uczciwą firmę czyszczącą BIK od hochsztaplerów?

Wbrew pozorom jest to banalnie proste. Wystarczy zapytać, czy firma czyszcząca BIK udziela gwarancji na swoje usługi. Jeśli jest pewna jakości swoich usług, zagwarantuje Ci na piśmie skuteczne wyczyszczenie wpisów w BIK lub zwrot pieniędzy. Jeśli nie chce udzielić Ci gwarancji, nie trać czasu na korespondencję z tego typu firmą. Pomyśl, czy chciałbyś naprawiać samochód w warsztacie, który nie daje na naprawę żadnej gwarancji? I ryzykować, że po wydaniu pieniędzy Twoje auto będzie równie niesprawne jak w momencie oddawania do naprawy? Czy raczej poszukałbyś uczciwego warsztatu, który na naprawę pojazdu udzieli Ci pisemnej gwarancji.

Z czyszczeniem BIK jest identycznie. Szanuj zatem swoje pieniądze i nie wydawaj ich w firmach czyszczących BIK bez jakiejkolwiek gwarancji dającej Ci bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.

Czy muszę mieć raport BIK aby usunąć złe wpisy?

Zdecydowanie tak. Bez raportu nie sposób zdiagnozować, który wpis trzeba usunąć, a to jest podstawą skutecznego czyszczenia BIK. Zatem jeśli myślisz o wyczyszczeniu BIK-u musisz rozpocząć od ściągnięcia raportu BIK. Możesz to zrobić poprzez stronę internetową Biura Informacji Kredytowej (kliknij) lub poprzez bank PKO BP, jeśli posiadasz w nim konto.

Czy można wyczyścić BIK samemu?

Oczywiście. Samodzielnie można wykonać wiele rzeczy: naprawić zepsutą pralkę, uszyć sobie spodnie czy wyrwać ząb. Ale większość tego typu rzeczy powierzamy fachowcom. Z prostego powodu: zrobią to lepiej, gdyż zajmują się tym zawodowo.

Warto pamiętać o tym zastanawiając się, jak usunąć wpis z BIKU.

Samodzielne czyszczenie BIK to ryzyko popełnienia błędów, które są nieodwracalne. Jednym z nich pozwolenie bankowi na naprawienie własnych błędów, które dla doświadczonego prawnika są furtką do usunięcia Twojego negatywnego wpisu. Podjęcie samodzielnej próby czyszczenia BIK-u powoduje, że bank ma czas, aby „załatać dziurę” i tym samym zamknąć Ci definitywnie szansę na usunięcia z rejestru BIK wpisu.

Drugim zagrożeniem, jakie płynie z samodzielnego usuwania wpisów bez odpowiedniej o czyszczeniu BIK wiedzy jest ryzyko usunięcia pozytywnych informacji o sobie jako kredytobiorcy.

Jako ciekawostkę przytoczę informacje uzyskane od jednego z dyrektorów centrali banków PKO BP. Czyszczenie BIK jest tak popularne, że bank codziennie dostaje setki wniosków o usunięcie wpisów z BIK. Wysyłanych samodzielnie przez kredytobiorców. Większość z nich dotyczy wpisów pozytywnych, czyli tych, które tworzą pozytywną historię i budują scoring.

Bank widzi to i ubolewa. Ale wniosek o usunięcie danych z BIK przesłany przez klienta rzecz święta i pozytywne wpisy z BIK są kasowane – zgodnie z wolą klienta. Dlaczego tak się dzieje? Bo klient banku nieposiadający elementarnej wiedzy o BIK ściąga raport i co widzi? Ano widzi wpisy. To, że są one pozytywne niewiele go interesuje. Ma wszak w głowie zakodowane, że skoro bank wpisał go BIK, to musi się z tego BIK usunąć. Czym prędzej zatem pisze do banku pismo o usunięcie go z BIK.

Nie ma przy tym świadomości, że za moment w jego BIK nie zostanie ani jeden wpis. A on sam stanie się z automatu kompletnie niewiarygodny ze względu na brak historii kredytowej.

Tak właśnie samodzielne czyszczenie BIK powoduje zniszczenie zdolności kredytowej.

Zapytania kredytowe w BIK – czy można je usunąć?

Jak najbardziej. Każdy bank ma obowiązek, na wniosek zainteresowanego, dokonać usunięcia zapytania kredytowego. Ale nie każdy bank chce to zrobić. Wiele banków odmówi zrobienia tego po dobroci. I bez pomocy specjalisty usunięcie zapytania kredytowego będzie niemożliwe.

Inna sprawa, że w wielu przypadkach usunięcie zapytań kredytowych jest ekonomicznie bezzasadne. I jest niepotrzebnym wydatkiem. Bardzo często klientom, którzy zgłaszają się do nas właśnie w celu zlecenia czyszczenia BIK z zapytań kredytowych, uświadamiamy bezsens tej operacji? Dlaczego?

Wiedzieć musisz, że zapytania kredytowe w BIK mają żywot krótki. Po upływie roku od złożenia zapytania zostaje ono w sposób automatyczny usunięte z BIK.

Jeśli zatem w toku analizy raportu BIK analityk wyliczy, że odbudowa zdolności kredytowej trwać będzie 9 miesięcy, a najstarsze zapytanie kredytowe usunie się samoistnie po miesiącach 8, nie ma najmniejszego sensu, aby nasz klient wydawał na to pieniądze.

Mój BIK został wyczyszczony, ale wciąż widzę w raporcie wpisy

Ważne jest, abyś miał świadomość, w której części raportu BIK je widzisz. Skuteczne usunięciu wpisów z BIK skutkuje przeniesieniem ich do części statystycznej raportu BIK. Sekcja ta ma swoje specjalne miejsce w raporcie BIK i poznasz ją po takim nagłówku:

Czyszczenie BIK - wpisy w sekcji statystycznej

Jeśli tam znajdują się wpisy, które chciałeś z BIK usunąć, wszystko jest w porządku. One tam właśnie miały trafić. Czyszczenie BIK powoduje przesunięcie wpisów do sekcji statystycznej. I nie musisz martwić się o to, że je widzisz. Są one widoczne tylko dla Ciebie. Ta część raportu BIK przechowuje wszystkie Twoje historyczne wpisy z ostatnich lat 12: te, które nie są już widoczne w BIK.

Sekcja statystyczna jest niewidoczna dla banków. Widzisz ją tylko Ty oraz Główny Urząd Statystyczny. W jakim celu on? Czysto statystycznym. Widoczność usuniętych z BIK wpisów przez GUS nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia. I piszę o niej wyłącznie informacyjnie.

Kończąc temat sekcji statystycznej BIK. Mała rada, aby zapamiętać czemu ona widoczna jest w BIK. Najprościej zapamiętać jest, iż

w sekcji statystycznej znajdują się wpisy z BIK usunięte.

Uprzedzając pytanie często w tym momencie zadawane: nie ma możliwości usunięcia wpisu z sekcji statystycznej BIK. Ale też nie ma takiej potrzeby. To jest bowiem sekcja dla Ciebie, a nie dla banków.

Usunięcie danych z bik po spłacie kredytu oznacza przeniesienie ich do sekcji statystycznej. Widząc zawartość tej sekcji, widzisz dane z BIK usunięte. W sposób naturalny, po upływie regulaminowych 5 lat. Oraz usunięte wcześniej, gdy nastąpiło – w wyniku skutecznego czyszczenia rejestru – usunięcie danych z bik po spłacie kredytu w okresie krótszym niż ustawowe lat 5.

Czy z BIK można usunąć złe wpisy w trakcie spłaty zaciągniętych zobowiązań?

Odpowiedź jest prosta: nie. Wpis dotyczący zobowiązania w trakcie spłaty jest wpisem, który jest – zgodnie z prawem – nietykalny do czasu zakończenia spłaty. Nie ma, nie było i zapewne nie będzie przepisów, które pozwolą na usunięcie wpisu z BIK w trakcie spłaty. Jeśli na swej drodze napotkasz jakąkolwiek firmę czyszczącą BIK, która za pieniądze wpłacone z góry obieca Ci usunięcie wpisu w trakcie spłaty – możesz mieć pewność, że rozmawiasz z oszustem. Czyszczenie w BIK wpisu dotyczącego otwartego zobowiązania jest prawnie niemożliwe.

Na czym polega czyszczenie BIK?

Pytanie o to, na czym polega czyszczenie BIK-u to chyba pytanie najczęściej przez kredytobiorców zadawane. Mówiąc językiem prostym, bo taki był obiecany, czyszczenie BIK to proces sprawiający, że wpisy zostaną przeniesione z tej części raportu BIK, którą widzą banki, do sekcji statystycznej dla nich niewidocznej.

Czyli czyszczenie BIK to ukrycie niewygodnych dla Ciebie wpisów, które sprawiają, że nie wydajesz się bankom wiarygodnym kredytobiorcom. Ale nie tylko. Czyszczenie rejestru BIK to też selekcja wpisów pozytywnych oraz pozornie pozytywnych od ewidentnie negatywnych i eliminowanie ich z raportu.

Padło sformułowanie „wpisy pozornie pozytywne”, którego znaczenie w kontekście pytania, na czym polega czyszczenie BIK, muszę wyjaśnić. Czyszczenie BIK to porządkowanie rejestru. Wykonane profesjonalnie gwarantuje Ci to, że wraz z ewidentnie negatywnymi wpisami (czyli takimi, które pokazują, że mniej lub bardziej spóźniałeś się z płatnościami rat) zostaną wychwycone i usunięte z BIK te wpisy, co do których nawet nie przyszłoby Ci głowy, że są wpisami dla Ciebie negatywnymi.

Możemy wyróżnić dwie kategorie takich wpisów: związane z limitami oraz parabankami.

Limity kredytowe (karty, debety) są zwierciadłem Twej stabilności finansowej. Jeśli wykorzystujesz do cna limity kredytowe, drenujesz kartę kredytową i płacisz same odsetki – choć w terminie – pokazujesz BIK-owi, a przez niego wszystkim zainteresowanym, że z Twoimi finansami jest nieciekawie. Gdyż, mówiąc kolokwialnie, gonisz resztami sił. I każde kolejne obciążenie kredytowe może być dla Ciebie zabójcze.

Czy istnieje bank, który mając taką wiedzę, zechce zaryzykować udzielenie Ci pożyczki, wiedząc, że może być to Twoja ostatnia pożyczka?

Śmiem wątpić. A Ty możesz miesiącami głowić się, dlaczego nie możesz dostać kredytu. Nie możesz, gdyż jak na dłoni pokazujesz, że od wielu miesięcy masz wykorzystane limity. I nie spłacasz ich. A tak postępują kredytobiorcy, którzy utracili płynność finansową. Czy pomyślałbyś przed przeczytaniem tego tekstu, że czyszczenie BIK w pierwszej kolejności musi objąć Twoją kartę, debet w koncie czy limit kredytowy? Nawet, gdy nie miałeś spóźnień, a historia w raporcie BIK jest cała na zielono?

Powoli, mam nadzieję, uświadamiasz sobie, na czym polega czyszczenie BIK. Tak, w dużej mierze na wychwyceniu w raporcie tych wpisów, które działają na Twoją niekorzyść. A które są często pozornie pozytywne. Tyle tylko, że te pozory bywają zgubne.

Na czym jeszcze polega czyszczenie BIK?

Usunięcie negatywnych wpisów to – jak już wiesz – tylko jeden z elementów czyszczenia BIK. Jako profesjonaliści patrzymy na Twój raport BIK tak, jak patrzą banki. I staramy się, właśnie w kompleksowym procesie czyszczenia BIK-u, aby Twój obraz był dla nich najbardziej odpowiadający wizji kredytobiorcy godnego zaufania.

Dlatego też często czyszczenie BIK polega na eliminacji z raportu wpisów parabanków. Które, identycznie jak w przypadku limitów, kart i debetów, są wpisami idealnymi. Czyli dla laika wpisami, których nie wolno z BIK usuwać, gdyż tworzą dobrą historię.

Niestety, nader często jest to historia osoby wręcz uzależnionej od chwilówek. Czyli osoby, której banki z reguły nie chcą pożyczać pieniędzy, bojąc się o to, że środki pozyskane z kredytu posłużą spłacie chwilówek, a postała rata okaże się gwoździem do finansowej trumny kredytobiorcy.

Większość kredytobiorców o tym nie wie. I uznają swoje pozytywne (bo na zielona w raporcie BIK zaznaczone) wpisy w parabanków za odzwierciedlenie swej świetnej historii w BIK.

Czyszczenie BIK polega dość często na rozprawianiu się z „zieloną, gęstą od wpisów, łąką wpisów parabanków”.

Właśnie po to, aby w raporcie BIK widoczne były tylko te wpisy bankowe, które tworzą pozytywny obraz kredytobiorcy. I sprawiają, że jest on dla pożyczkodawców godny zaufania.

Masz zatem odpowiedź na pytanie o to, na czym polega czyszczenie BIK. Na wiedzy. Co w raporcie BIK jest mile widziane, a co usunąć trzeba. Nawet, gdy na pozór wygląda to kwitnąco.

Na pozostałe pytania odpowie analiza raportu BIK. Możesz ją zamówić w dowolnym momencie jednym kliknięciem:

Aby zamówić analizę PRZEŚLIJ PLIK Z RAPORTEM BIK na adres: bik@mamdlugi.pl i dokonaj wpłaty zaliczki w wysokości 57 zł klikając:

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Czyszczenie BIG Infomonitor czy KRD

Posiadając raport BIK zamówiony bezpośrednio w Biurze Informacji Kredytowej zapewne zwróciłeś uwagę na dodatek w postaci raportu BIG. Jest to wyciąg z Twojego konta w BIG. BIK a BIG różni jedna litera. Niby niewiele, ale różnice są olbrzymie.

Czyszczenie BIG Informonitor czy KRD odbywa się na zupełnie innych zasadach niż czyszczenie BIK. Ponieważ wiele osób myli te bazy, utożsamiając proces usuwania wpisów ze sobą, kilka informacji szczególnie istotnych.

Usunięcie wpisu z BIG jest możliwe w trakcie spłaty zadłużenia. Z BIK nigdy. Usunięcie wpisu z BIG odbywa się automatycznie po spłacie zaległości i obowiązek ten ustawa ceduje na byłego wierzyciela. Nie trzeba zatem wysyłać wniosków o czyszczenie BIG gdy spłaciło się zobowiązanie.

Różnica jest również w okresie, w jakim wpis w BIG widnieje, gdy nie doszło do spłaty. To 10 lat. W BIK, jak wiemy, wpisy usuwane są automatycznie po 5 latach.

Tyle różnic. Najważniejsze dla wielu zapewne jest to

jak usunąć wpis z BIG

Czyszczenie BIG interesuje tylko tych, którzy nie spłacili zobowiązania, a chcą mieć czystą kartę w BIG KRD czy BIG Infomonitor. Wszakże wszyscy inni, którzy już dług spłacili, siłą rzeczy mają wpisy usunięte z automatu.

Jak zatem wyczyścić BIG w sytuacji, gdy dług istnieje?

Nie ma niestety sposobu prawnego (chyba, że dług jest wynikiem pomyłki lub przestępstwa). Jest tylko jeden możliwy sposób: specjalna ugoda z wierzycielem zawierająca klauzulę usunięcia wpisu z BIG w trakcie spłaty.

Aby zrozumieć, jak wygląda proces czyszczenia KRD czy Infomonitor, posłużę się przykładem. Przy okazji po raz drugi, wykorzystując przykład, uświadomię różnice między BIK a BIG.

Wpis w BIG – jak można usunąć go spłaciwszy 2% długu?

Pani Zofia miała niespłacony kredyt w banku PKO BP. Bank, nie mogąc odzyskać pieniędzy, sprzedał dług do funduszu Prokura (KRUK). Kruk dokonał wpisu do BIG ERIF (to naturalne, gdyż BIG ten należy do KRUKA). Ale również, aby wywrzeć na dłużniczce presję, do BIG KRD i BIG Infomonitor.

Bank, w momencie sprzedaży długu, zaraportował do BIK, że dług został odzyskany. Czyli w praktyce spłacony przez KRUKA. Od dnia sprzedaży licznik w BIK zaczyna odliczać 5 lat do naturalnego usunięcia. Oczywiście Pani Zofia może starać się już od dnia sprzedaży usunąć z BIK wpis banku, gdyż dług jest już spłacony i może zostać usunięty.

Niewiele to jednak jej da, gdyż ciążyć nad nią będą aż trzy wpisy w BIG. Co może zrobić Pani Zofia, gdy wciąż nie ma pieniędzy, aby spłacić całość zadłużenia i zaczekać, aż KRUK usunie jej wpisy z BIG?

Może wykorzystać specjalne warunki ugody. Na mocy której KRUK rozłoży jej dług na 50 nieoprocentowanych rat, a po zapłaceniu pierwszej, usunie wpis z BIG. A raczej trzech BIG-ów, do których ją wpisał.

Usunięcie wpisu z BIG to nomenklatura umowna, gdyż wpis w praktyce będzie nie tyle usunięty, co zawieszony. Dla klienta zadłużonego to bez różnicy w praktyce, gdyż wpis nie będzie widoczny dla nikogo poza nią.

Dopóki będzie płacić raty, nie zmieni się nic. Żadna firma, którą będzie ją sprawdzać w BIG, wpisu nie zobaczy. Zawieszenie prezentacji wpisu w BIG w praktyce dla dłużnika jest tym samym, co usunięcie. I daje taki sam efekt, jeśli chodzi o zdolność kredytową. I wiarygodność w oczach tych firm, które sprawdzają i BIK i BIG.

Jeśli masz problem z wpisem w BIG i chcesz zawieszenia go, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w tym, aby Twój wpis zniknął z BIG.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 8

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...