Profi Credit wezwanie na policję
||

Profi Credit składa zawiadomienie na policję

4.5
(24)

Otrzymałeś wezwanie na policję w związku z oskarżeniem o oszustwo na szkodę Profi Credit. Czy masz się czego bać? Co zrobić, gdy Profi Credit złoży zawiadomienie do prokuratury, a Ty otrzymasz wezwanie na policję?

 • Wezwanie na policję w związku z zawiadomieniem o oszustwie z reguły nie jest dla dłużnika niczym groźnym
 • Dobrze jednak na tym etapie skorzystać z pomocy adwokata – nasza kancelaria ją zapewnia
 • Większość wezwań na policję po zawiadomieniu złożonym przez Profi Credit kończy się odmową wszczęcia postępowania
 • Po przejściu tego etapu sprawdź, czy możesz (z pomocą adwokata) umorzyć lichwiarską część pożyczki w Profi Credit

Do niemocy windykatorów większość dłużników już się przyzwyczaiła. Do tego, że ich wyobraźnia znacznie wykracza poza to, co faktycznie mogą. Nawet hasła o detektywie na tropie budzą pusty śmiech. Także windykator terenowy jest postrzegany jako osobnik, którego należy „spuścić ze schodów”. Windykacja Profi Credit wciąż jednak sieje niepokój u rzeszy dłużników.

Zwłaszcza, gdy na stole pojawi się argument, w którym główną rolę odgrywa art. 286 kodeksu karnego (oszustwo). Zastanówmy się, czy jest się czego bać, gdy

Profi Credit składa zawiadomienie o oszustwie, a Ty dostajesz wezwanie na policję

Windykacja profi credit składa zawiadomienie do prokuratury

Zaznaczmy sobie na wstępie, że artykuł ma wskazać, że strach ma zazwyczaj wielkie oczy i nie jest analizą prawną zagadnienia. Chociaż o działaniu prawa opowiada. Z oczywistych powodów nie dotyczy on również tzw. recydywy, a przeciętnego dłużnika Profi Credit.

Gdy mamy do czynienia z Policją czy Prokuraturą sprawy nie można bagatelizować, mdleć ze strachu jednak również nie należy.

Gdy dostajesz wezwanie na Policję, zaczyna działać Twoja wyobraźnia, skutecznie podkręcona przez windykatorów (umówmy się, że na potrzeby tego artykułu będą to osobnicy z windykacji terenowej Profi Credit). O ile jednak do windykacji jesteś przyzwyczajony, to wizyta na komendzie zapewne nie należy do Twoich rutynowych codziennych czynności.

Jeśli oczami wyobraźni widzisz siebie za kratami jeszcze przed najbliższym Bożym Narodzeniem, zapoznaj się z poniższym schematem (bardzo uproszczonym) i zobacz

jak w tej sytuacji przebiega postępowanie z art. 286 kk

Oglądając poniższy schemat zastanów się, ile czasu potrzeba na jego realizację,

Co Cię czeka gdy Profi Credit wezwanie na policję wyśle - schemat działania prawnego
il. 1 Art. 286 kk uproszczony schemat postępowania

oraz w ilu momentach możesz wyjść ze sprawy obronną ręką, o ile nabierze ona rozpędu? Prawda, że wierzyciel nie będzie miał łatwo?

Nie masz się generalnie czego bać, jeśli nie nakłamałeś we wniosku o pożyczkę i nie wziąłeś jej tylko po to, aby faktycznie jej nie oddać. Czyli dokonałeś rzeczywistego wyłudzenia pożyczki w Profi Credit. Jeśli płaciłeś raty, a potem coś poszło nie tak w Twoich finansach i przestałeś spłacać pożyczkę w Profi Credit, trudno będzie udowodnić, że działałeś z premedytacją. Że chciałeś kogoś oszukać. Stres związany z przesłuchaniem to prawie na pewno jedyne konsekwencje, jakie poniesiesz. I w mojej opinii głównie po to, aby dostarczyć Ci tego stresu, Profi Credit składa wezwanie na policję.

Prześledźmy całe to postępowanie, nieco tylko dokładniej, abyś wiedział, co Cię faktycznie czeka, gdy Profi Credit złoży zawiadomienie na policji.

Przygotowanie – czyli o wizjach konsekwencji niespłacenia pożyczki w Profi Credit

Tak jak wspomniałem, sprawa z doniesieniem na Policję zaczyna się nieco wcześniej. W momencie, gdy windykator Profi Credit zacznie opowiadać Ci, jak to możesz spędzić życie za kratami. A wszystko przez art. 286 kk, czyli ten:

art. 286 § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Mowa oczywiście o klasycznym oszustwie. Warto abyś wiedział, że to nie jedyny artykuł w repertuarze wierzycieli. Czasami pojawia się jeszcze art. 297 kk, czyli wyłudzenie kredytu. Wspominam o tym, abyś miał tego świadomość, chociaż zapewne się z tym nie spotkasz.

W opowieści windykatora mogą się pojawić prokurator, lata w celi, złamane życie i różne takie, w zależności jak barwnie potrafi on interpretować przepisy prawa.

W każdym razie jeśli, któregoś dnia słowa zamienią się w czyny, dostaniesz wezwanie na policję. Zazwyczaj w charakterze świadka i rozpocznie się cała procedura.

Przygotowanie - postępowanie przygotowawcze przy oszustwie, gdy Profi Credit składa wezwanie na policję
il. 2. Na tym etapie kończy się większość spraw zaczętych przez Profi Credit

Wezwanie na policję w charakterze….

…świadka nie jest niczym groźnym. Oczywiście nasza kancelaria służy pomocą dla zadłużonych w Profi Credit . Policja będzie chciała dowiedzieć się co masz do powiedzenia w sprawie i ocenić czy firmy lekko nie poniosło w interpretacji zdarzeń.

Zazwyczaj na tym kończy się ta historia i – jak czasami opowiadają nasi klienci – policjant informuje, że sprawę zamknie. Jednak nie gwarantuje, że Profi Credit nie złoży zażalenia. To ostatnie raczej traktuj w kategorii trąby powietrznej – wiesz, że istnieje, ale czy widziałeś na własne oczy?

Jeżeli zostaniesz jednak wezwany w charakterze podejrzanego, poważnie rozważ pomoc adwokata. Również wtedy, gdy policja stwierdzi, że jednak będzie prowadzić dochodzenie.

Aby udowodnić oszustwo potrzeba wielu dowodów - schemat działania policji po otrzymaniu wezwania od Profi Credit
il. 3. Postępowanie przygotowawcze pozwala dokładniej zbadać sprawę

Dochodzenie w sprawie oszustwa

Jak każde inne postępowanie przygotowawcze (w tym przypadku dochodzenie) tak i to, gdy Profi Credit składa wezwanie na policję ma swoje cele:

 1. organy ścigania sprawdzają, czy doszło do popełnienia przestępstwa,
 2. wyjaśnienie okoliczności popełnienia przestępstwa,
 3. zbieranie dowodów.

Na tym etapie występujesz już w roli podejrzanego. Przesłuchanie osoby podejrzanej zaczyna się od powiadomienia jej o treści zarzutu wpisanego do protokołu przesłuchania; osobę tę od chwili rozpoczęcia przesłuchania uważa się za podejrzanego. Dochodzenie powinno być ukończone w ciągu 2 miesięcy. Może być jednak przedłużone do 3 miesięcy, a w wypadkach szczególnie uzasadnionych – na dalszy czas oznaczony.

No i jeszcze Prokurator. Spokojnie, raczej go nie spotkasz. Musisz jednak wiedzieć, że każde postępowanie przygotowawcze jest nadzorowane przez Prokuratora, rzadko przez niego prowadzone.

Zatem, jak widzisz, do tej pory występują opcje:

zamykające dla Ciebie sprawę
 1. Wydawane jest postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego.
 2. Wydawane jest postanowienie o umorzeniu postępowania przygotowawczego.
sprawiające, że sprawy się toczą dalej
 1. Skierowanie aktu oskarżenia do Sądu.

Przejdźmy zatem do sytuacji, gdy

w wyniku zawiadomienia złożonego przez Profi Credit na Policję sprawa trafia do Sądu

Otóż pierwsze, co może zrobić sąd, to oczyścić Cię z zarzutów. Jeśli jednak doszuka się Twojej winy, ma szeroki repertuar kar.

Jeśli czytasz od tego akapitu przypomnę jedynie, że omawiamy sytuację gdy na wniosek Profi Credit w sądzie ląduje sprawa z art. 286 kk, czyli o oszustwo. Nie myl tego ze składaniem przez Profi Credit pozwu o wydanie nakazu zapłaty. To dwie różne sprawy.

Wracając do kar, to sąd może zasądzić:

 • grzywnę,
 • pracę na cele społeczne,
 • potrącenie od 10% do 25% wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd,
 • pozbawienie wolności (w zawieszeniu).
Winny czy niewinny - sąd nie wymierza surowych kar, gdy Profi Credit składa wezwanie na policję
il. 4. Nawet winny nie musi ponieść dotkliwej kary

Długa droga do winy, wiedz zatem, że gdy Profi Credit składa wezwanie na policję, to nie oznacza, że trafisz do więzienia

Przemyśl wszystkie nakreślone w tym artykule etapy postępowania. Od wykrzykiwanego przez windykatora zapewnienia, że Profi Credit składa wezwanie na policję, do wyroku przyklepanego sędziowskim młotkiem, droga jest długa i zawiła. Co powoduje również, że jest rozciągnięta w czasie.

W mojej opinii to tylko powinno utwierdzić Cię w przekonaniu, że Profi Credit wykorzystuje w windykacji wszystkie narzędzia jakie ma w ręku. Również Policję i paragrafy, trochę rzadziej niż „strasznych” windykatorów terenowych czy potrącenia z wynagrodzenia. Ostatecznie strasznych tylko dla tych, którzy swoją wiedzę pozyskują na tym, czy innym forum internetowym czy z komentarzy pod artykułami, pełnymi „porad” tworzonych przez windykatorów.

Profi Credit składa zawiadomienie na policję? Złóż i Ty

Jeśli windykacja Profi Credit nęka Cię, masz prawo złożyć zawiadomienie o nękaniu. A policja ma obowiązek zawiadomienie przyjąć i rozpocząć działania wyjaśniające. Oznacza to, że Twoi prześladowcy – windykatorzy z Profi Credit – będą zamiast do Ciebie, chodzić na komisariat w celu składania wyjaśnień.

Windykacja Profi Credit oskarżona o nękanie dłużników - dokumenty policyjne w sprawie o nękanie i kierowanie gróźb karalnych

Jak widać, złożone zawiadomienie na policję o nękaniu przez Profi Credit, może być dodatkowo wzmocnione o zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych. A ten nader często „wyrywają” się windykatorom spod znaku tej firmy pożyczkowej.

Pamiętaj, że złożenie zawiadomienia nie kosztuje Cię nic. Pomyśl również – czy jest, nawet wśród windykatorów Profi Credit – taki straceniec, który prosto z komisariatu przyjedzie na kolejne nękanie Cię? Raczej nie. Przecież ma świadomość, że widząc go pod drzwiami od razu zadzwonisz po policję.

Wykorzystaj prawo w celu umorzenia lichwiarskich kosztów pożyczki pozabankowej

Gdy po windykacyjnej akcji Profi Credit i wezwaniu na policję pozostaną tylko niemiłe wspomnienia, przejmij inicjatywę i rozpocznij swoje działania. Dzięki którym oszczędzisz znaczną kwotę. Czy wiesz, że pozabankową pożyczkę lichwiarską możesz spłacić oddając tylko tyle, ile pożyczyłeś i ani grosza więcej? Pamiętaj, że Profi Credit wezwanie na policję stosuje w jednym celu – abyś był dłużnikiem wystraszonym i aby nie przyszło Ci go głowy myśleć o tym, jak wygrać w sądzie z Profi Credit Polska S.A.

 • Sprawdź poziom spłaty kapitału pożyczki (patrz wyłącznie na kwotę otrzymaną)
 • Jeśli do spłaty kapitału braku Ci niewiele – zrób wszystko, aby te pieniądze jak najszybciej zorganizować i wpłacić
 • Zaczekaj na złożenie pozwu do sądu rejonowego właściwego Twemu miejscu zamieszkania
 • Skorzystaj z pomocy adwokata wyspecjalizowanego w wygrywaniu z Profi Credit
 • Pozwól mu wygrać z Profi Credit w sądzie i ciesz się prawomocnym wyrokiem stwierdzającym brak zadłużenia
Jeśli wezwanie na policję po doniesieniu Profi Credit zastraszyło Cię kompletnie i zabiło wiarę w wygraną w sądzie, uświadom sobie, że nasi prawnicy w ostatnich 3 latach nie przegrali ani jednej sprawy z firmą pożyczkową. Oszczędności przeciętnego dłużnika Profi Credit to 5-15 tysięcy złotych na każdej pożyczce, które są w sądach prawomocnie umarzane.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 24

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

13 komentarzy

 1. Proszę sprawy nie lekcewazyc
  Mimo splaty kredytu w calosci znajomy otrzymal prze Profi credit 8 msc w zawiasach.Nie byl na rozprswie bo nie wiedzial , ze taka jest.

 2. Witam, w dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie „policjant” że profi credit złożyło zawiadomienie i mam zostać przesłuchana (przesłuchanie przez telefon) Pan pytał dlaczego nie spłacam, czy to ja brałam, co się stało że przestałam płacić. Wszystko mu powiedziałam, a on na to, że jeśli w ciągu tygodnia wpłacę 1000zl to zamknie sprawę i nie złoży zawiadomienia. Zawiadomienia gdzie? Skoro był to podobno policjant. Jaka jest pewność że to policjant a nie pracownik? Mam już zajęcie komornicze z profi credit i w Tym samym temacie dzwoni policjant i fomaga się wpłaty? Czy to normalne? Bardzo proszę o pomoc

 3. Jestem w podobnej sytuacji .pan wydzwaniał o 22,45 wieczorami straszy że przyjedzie z asystorem jest bardzo wulgarny i chamski poprosiłam aby wystawił umowę ugody on na to że nie wystawiają podpowiedzieć co mam robić bo jestem nękana przez windykatora nieprzyjemnego

  1. Jeśli ma Pani spłacony kapitał, a Profi Credit nie złożył pozwu, można uprzedzić firmę i złożyć pozew o unieważnienie umowy. Więcej na ten temat tutaj:
   https://mamdlugi.pl/profi-credit-jak-pozbyc-sie-dlugu
   Jeśli jednak dług nie jest spłacony w części kapitałowej, a Pani czuje się zastraszana, proponuję wykorzystanie najprostszego rozwiązania:
   https://mamdlugi.pl/antynapad-czyli-antidotum-na-wizyte-windykatora-terenowego

 4. Właśnie dzwonił do mnie pan z Profi credytu powiedział że zgłosili sprawę na policję powiedział że zajmie się mną prokurator. Wzięłam pożyczkę na działalność żeby ją ratować z trzech tysięcy spłaciłam tysiąc na dzień dzisiejszy mam do spłacenia dziewiętnaście tak naprawdę nie wiem co robić leczę się na depresję od kilku lat nie wiem jak to będzie boję się załamania nerwowego.

  1. Dzień dobry, tak jak wspomnieliśmy w artykule jest w tym dużo straszenia, mało konsekwencji. Wystarczy wiedzieć jak się bronić lub skorzystać z pomocy prawnika (jeśli faktycznie sprawa będzie miała jakikolwiek bieg). Zapraszam do kontaktu pod adresem kontakt@mamdlugi.pl – będziemy w stanie podpowiedzieć coś więcej.

  2. Ja juz nic nie mowie. Tez mam u nich pożyczkę…placilam 3 raty normalnie potem z opoznieniem. Wypowiedzieli mi umowe. Mimo to dalej wplacam ale twierdza ze mnie zglosza o oszustwo. Tez nie wiem co robić. Juz komornik mi nie straszny ale czemu o oszustwo skoro place…

 5. Mam pożyczkę w Profi credit na okres 2 lat, przez rok spłacałam bez problemów. Po roku z powodu pandemii nie zapłaciłam 3 rat. Pożyczka została wypowiedziana. Przyjechał windykator (o 21.30 ) straszyć, zapłaciłam zaległe raty i zobowiązałam się spłacać dalej. Rata pierwotnie wynosiła 308 zł. Nakazano mi spłacać po 500 zgodziłam się, chciałam mieć to z głowy. Płaciłam rzetelnie, jednak po 5 miesiącach otrzymałam pismo z sądu z nakazem zapłaty. Windykator powiedział, że takie są procedury i że nie mam się tym przejmować, nie złożyłam sprzeciwu do sądu, to był mój błąd zostałam przez niego oszukana. Spłaciłam całą pożyczkę tak jak było w umowie z wszystkim i prowizjami i odsetkami, ale windykatorzy nadal nie dają mi spokoju, nachodzą mnie w domu, straszą i żądają jeszcze 1300 zł kosztów sądowych.
  Dotrzymałam ustaleń, pożyczkę spłaciłam, a oni mimo wszystko podali mnie do sądu. Teraz już jest za późno by coś z tym zrobić, nakaz z sądu otrzymałam w grudniu. Spłacam po 50 zł dalej, oni się złoszczą i straszą komornikiem. Żądają większych kwot. Jestem rozgoryczona, boję się przebywać we własnym domu, przeżywam załamanie nerwowe. Piszę to ku przestrodze innych.

 6. Witam,
  A czy normalną rzeczą jest że Ten cały Profi Credit tak hurtowo składa zawiadomienia na klientów? Do mojego zakładu pracy policja wysłała informacje o dostęp do danych ile zarabiałem itp, mój kolega z pracy dostał to samo, policja wysłałą pismo ze zakład ma przedstawić jego zarobiki i od kiedy pracuje, ja mam teraz komornika i nie płacę a kolega ma upadłość zatwierdzoną. Oni tak mogą ? Policja sprawy umorzyła ale w zakładzie pracy narobili nam wstydu. Można coś z tym zrobić?

 7. witam moj malzonek zaciagnal kredyt w Profi

  c redit po 4 miesiacach bardzo powaznie zachorowal nowotwor zlosliwy .Stracil mozliwosc dorobienia do emerytury..Zaczal sie najazd do mieszkania windykatorow.Brali raty nie dajac zadnego dowodu wplaty.To raty 600zl .pomimo tego zalozyli sprawe w sadzie. Sprawa odbyla sie 30 listopada.maz nie byl na sprawie ze wzgledu na stan zdrowia.jest po operacji. Od tygodnia najezdzaja windykatorzy zadajac pieniedzy 16 000zl .nie otrzymalismy jeszcze decyzji sadu.prosimy o pomoc.

  1. Dzień dobry,

   proszę pilnować aby nie przegapić pisma, które przyjdzie z sądu i po jego odebraniu napisać na adres kontakt@mamdlugi.pl. Z windykatorami nie rozmawiać i nic im nie płacić dopóki nie wiadomo co zasądził sąd.

  2. Witam. Mam kredyt w profi i z powodów różnych go nie splacam. Grożą mi wezwaniem na policję ze wyludzilem kredyt. Pracuje komornik ściąga dług z pensji. Jestem żołnierzem zawodowym i nie mogę być karany. Nigdy nie byłem karany nie miałem zamiaru wyłudzić kredytu po prostu życie mnie zmusiło . Jest szansa umozenia sprawy mam stres ze dojdzie to do jednostki i rozwiążą mi kontrakt.

Zostaw swój komentarz...