Sposób na komornika – spółka z o.o. ?

4.4
(27)

Czy istnieje lepszy sposób na komornika niż spółka z o.o. i zmiana formy zatrudnienia w obrębie tego samego pracodawcy? W opinii wielu osób, które dzięki spółce mogą funkcjonować normalnie (pomimo zajęcia komorniczego) nie ma ma lepszej metody na uniknięcie komornika. Choć nie jest to metoda bez wad, to faktycznie dla wielu osób jest rozwiązaniem jedynym słusznym. Zainteresowany? Świetnie trafiłeś, gdyż od kilku lat wdrażamy rozwiązania w postaci spółek dla dłużników. Oczywiście tych, dla których spółka jest faktycznie najlepszym sposobem na komornika.

Spółka z o.o. jako recepta na długi

Zdecydowanie tak. W sytuacji, gdy masz dobrą pracę i dobre zarobki, wizja długotrwałego zabierania Ci połowy z nich nie jest wizją ciekawą. Szczególnie, że trafiające na konto bankowe pieniądze po egzekucji również mogą zostać przez komornika przechwycone do wysokości kwoty wolnej od zajęcia na koncie. W efekcie z dobrej pensji robi się pensja żebracza.

W takiej sytuacji spółka z o.o. jest najlepszym rozwiązaniem. Zakładając ją po prostu zmieniasz formę zatrudnienia. Zwalniasz się z etatu i zatrudniasz jako podwykonawca. Wykonując dokładnie tą samą pracę uzyskujesz wolność od komornika. Pracodawca informuje go o tym, że już nie pracujesz i ten kończy egzekucję.

Oczywiście szuka Cię nadal. Na przykład przez

PUE ZUS – system zapytań do ZUS, a brak obowiązku płacenia składek w spółce z o.o.

w którym jest w stanie namierzyć każdego płatnika składek w ciągu kilku minut. No właśnie – płatnika składek. Ty natomiast, jako wspólnik spółki z o.o. takim płatnikiem być nie musisz. Zezwala Ci na to polskie prawo. Wystarczy, że w spółce będzie minimum dwóch wspólników. Aby nie mieli oni obowiązku płacenia haraczu na rzecz ZUS. I jednocześnie byli niewidzialni dla komornika. W przypadku osób zadłużonych, zakładających spółkę w celu ochrony przed komornikiem rolę „wspólnika”, pełni często babcia, dziadek, bliski i zaufany kolega, w skrajnych przypadkach chętny do usług wszelakich stały bywalec miejscowego GS-u.

Oczywiście posiadanie wspólnika nie jest obowiązkiem. Spółka z o.o. może być jednoosobowa. Tyle tylko, że wówczas jej właściciel objęty jest obowiązkiem płacenia ZUS.

Dlaczego komornik nie namierzy dłużnika w jego spółce?

Choć bez problemu zrobił to w miejscu pracy etatowej? Pytanie bardzo ważne i jego zrozumienie jest kluczem do sukcesu. Dłużnik będąc pracownikiem etatowym osiąga przychody, które podlegają zajęciu komorniczemu. Dlatego też następuje zajęcie komornicze wynagrodzenia.

Dłużnik świadczący taką samą pracę jako spółka nie osiąga prywatnych przychodów. Przychody osiąga spółka. Która, posiadając odrębną od dłużnika osobowość prawną. nie może być obciążana przez komornika prywatnymi długami wspólnika. Gdyż dochody – jak wspomniałem – są spółki, a ta nie posiada długów i nie posiada komornika. Zatem zarobione przez spółkę pieniądze są dla komornika nietykalne. I nie ma znaczenia, że są zarobione rękami poszukiwanego dłużnika.

Inaczej byłoby, gdyby dłużnik zamiast spółki pracował jako właściciele jednoosobowej działalności gospodarczej. Wszystkie zarobione pieniądze stałyby się łupem komornika, gdyż jego działalność gospodarcza nie posiada odrębnej osobowości prawnej. I za długi z działalności prowadzący ją odpowiada prywatnie. I odwrotnie. Zarobione w ramach działalności gospodarczej pieniądze zostaną przez komornika przechwycone na spłatę długów prywatnych właściciela.

Dlatego też istotny jest ruch prawny. Ubranie działalności w pancerz spółki z o.o. Która z prawnego punktu widzenia nie ma nic wspólnego z prywatnymi sługami jej udziałowców. I pozwala im zarabiać w ramach spółki dowolne kwoty bez ryzyka zajęcia komorniczego.

Najważniejsze do zapamiętania: komornik może wejść na konto spółki z o.o. tylko wówczas, gdy spółka jest dłużnikiem i komornik posiada tytuł wykonawczy przeciwko spółce. Tytuły przeciwko udziałowcom spółki nie mają znaczenia. Spółka jest nietykalna dla komornika.

Sposób na komornika - spółka z o.o. ?

Co daje posiadanie spółki w kontekście zadłużeń? Tego nie spodziewasz się zapewne, ale znaczącą redukcję posiadanych długów.

Analizując nasz flagowy program oddłużeniowy (kliknij: pomoc zadłużonym poprzez wykup długów) zauważysz, że wszystko co dobre dla dłużnika (propozycje umorzeń długów, sprzedaż wierzytelności za 15% wartości i ich wykup za 30%) ma miejsce tylko w jednym przypadku. Gdy odetniesz wierzyciela od jedynego dla niego źródła nacisku na Ciebie. Komornika. Spółka z o.o. jest zatem idealnym sposobem na skrępowanie wierzycielowi rąk. Wytrącenie mu jedynej broni, jaką posiada: możliwości egzekucji prawnej.

Z czym się to wiąże? W dłuższej perspektywie z tym, że bezradny wierzyciel przyjdzie ułożyć się z Tobą widząc, jak czas przecieka mu przez palce, a komornik jest bezradny. Lub – dla Ciebie bez różnicy – po prostu sprzeda dług. Otwierając Ci szeroko drzwi do możliwości jego wykupu na swoich warunkach i za cenę znacząco niższą niż wynosi dług na papierze (umorzenia części zadłużenia lub układy ratalne bez odsetek)

Boję się spółki z o.o., gdyż jest ona kosztowna i wymaga dużej wiedzy do prowadzenia. To już wolę tego komornika….

Na pewno wielu dłużników nigdy nie skorzysta z rozwiązania kłopotów z komornikiem w postaci spółki. Ze strachu. Będzie przez lata oddawać połowę pensji zamiast sprawdzić, co tak naprawdę jest strasznego w spółce z o.o.

Dla tych, który bazują na mitach i strachach, garść wiedzy od praktyka, który przez lata uczestniczy we wdrażaniu tych rozwiązań dla poważnie zadłużonych

1. Spółka z o.o. jest bardzo trudna w założeniu i w obsłudze, a jej prowadzenie jest niezwykle drogie

To mit pokutujący w społeczeństwie i przekazywany z Janusza na Janusza. Samo założenie spółki to 15 minut przed komputerem (tak, tak – założymy ją przez internet) i opłata rejestrowa w wysokości 350 zł. Kolejny koszt to pieczątka – złotych raptem kilkadziesiąt. Jeśli chcemy zarejestrować spółkę w mieszkaniu lub posiadanym lokalu – nie płacimy nic. Jeśli nie – do zamówienia mamy wirtualny adres, koszt około 100 zł miesięcznie. Księgowość (w tym przypadku tzw. pełna) to koszt około 500-600 zł miesięcznie za prowadzenie księgowości. Dysponujemy paletą sprawdzonych i profesjonalnych biur rachunkowych, które współpracują z nami prowadząc księgi handlowe spółek naszych klientów. W podanych cenach. Bo na rynku znajdziecie oferty bur księgowych, które mogą przestraszyć. To one tworzą mity o tym, jak drogie jest prowadzenie spółki.

A jak trudne jest prowadzenie spółki? Cała trudność polega na tym, aby raz w miesiącu dostarczyć faktury do biura rachunkowego. I to jest jedyny nakład pracy ze strony właściciela spółki. Wszystkim – od A do Z w przypadku spółki zajmuje się biuro rachunkowe. Udziałowcy nie mają żadnego kontaktu z urzędami i dokumentami spółki (poza podpisaniem któregoś od czasu do czasu). Mit o tym, że prowadzenie spółki jest trudne stworzony został przez tych, którzy w życiu nie mieli spółki. Innego wytłumaczenia nie widzę.

2. Praca jako podwykonawca jest mniej korzystna dla pracownika

I tak, i nie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pracownika. Na pewno istotne jest to, że jako podwykonawca zarobisz znacząco więcej. Ile więcej? Policzmy. Jeśli na etacie zarobisz 4000 netto, to całkowity koszt Twojego zatrudnienia to około 6800 zł. Tyle wydaje na Ciebie pracodawca. I tyle zaoferuje Ci jako spółce. Gdyż i tak sporo na tym zaoszczędzi. Odpadną mu płatne urlopy i Twoje chorobowe. Odpadnie fundusz socjalny (jeśli go posiada). Jeśli zatem koszt zatrudnienia będzie dla niego na tym samym poziomie, zaoszczędzi na pozostałych, innych niż pensja, kosztów posiadania pracownika etatowego.

Ty zarobisz więcej, ale będziesz musiał z nadwyżki opłacić księgową i prywatne ubezpieczenie (jeśli zrezygnujesz z ZUS). Mimo to zarobisz znacznie więcej niż na etacie. Kosztem rzecz jasna świadczeń socjalnych czy urlopowych. Ale wiesz doskonale, że pójście w pracę poprzez spółkę nie jest kaprysem, a koniecznością. Czyli wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Dając w zamian jedno – wolność i bezpieczeństwo od komornika.

3. Komornik może w dowolnym momencie zająć udziały dłużnika w spółce z o.o.

Ponieważ przez kilka lat pracy z dłużnikami, szukającymi sposobu na komornika w postaci spółki, wielokrotnie padał ten argument – poszliśmy z tym do źródła. Dzięki temu mit komornika zajmującego udziały w spółce został rozwiany jak wiatr. Chcesz się przekonać? Przeczytaj wywiad z komornikiem i dowiedz się, dlaczego komornicy nie zajmują udziałów dłużników w spółkach.

Jestem zainteresowany założeniem spółki z o.o., ale potrzebuję dużo więcej informacji i wsparcia w całym procesie

Jesteśmy od tego, aby pomagać wychodzić z długów. Ponieważ spółka z o.o. to jedna z najlepszych rozwiązań dla zadłużonych, chętnie pomożemy Ci w życiowej zmianie etatu na posiadania własnej spółki.

Możemy zaoferować Ci aż 4 godziny indywidualnych konsultacji. W czasie których dowiesz się tego wszystkiego, co Cię nurtuje, niepokoi, jest niezrozumiałe i wymaga wyjaśnień związanych ze spółką. Dla zainteresowanych zmianą swojego życia i wyeliminowania z niego komornika, oferujemy konsultacje oddłużeniowe w wersji łączącej w sobie zapoznanie się z praktycznymi zasadami działania pod spółką z tworzeniem planu oddłużeniowego.

Dzięki konsultacjom przestaniesz bać się spółki jako rozwiązania swoich problemów z komornikiem. Zaczniesz za to doskonale rozumieć, jak bardzo posiadanie spółki może pomóc Ci wyjść z długów. Co możesz zyskać dzięki odcięciu wierzycieli od źródła zaspokajania roszczeń. I jak przekuć ich panikę w swój oddłużeniowy sukces.

Spółka z o.o. jako sposób na komornika – od czego zacząć?

Jeśli czujesz się na siłach zrobić wszystko samodzielnie – rejestrujesz spółkę i zaczynasz działać. To najprostsze rozwiązanie. Jeśli jednak wolisz przed podjęciem decyzji porozmawiać ze specjalistą – zamów konsultacje. Jak wspomnieliśmy, konsultacje takie to połączenie konsultacji z zakresu praktycznego wykorzystania spółki oraz konsultacji oddłużeniowych. Dzięki nim dowiesz się, w jakim okresie możesz wyjść z długów i jaki procent zadłużenia może zostać umorzony.

W trakcie konsultacji możemy zarejestrować Twoją spółkę (listę potrzebnych dokumentów otrzymasz wcześniej wyrażając życzenie pomocy w rejestracji spółki).

Konsultacje odbywają się w Twoim domu lub lub w naszym lokalu w miastach oznaczonych na mapie chorągiewkami.

Cena usługi zależna jest od regionu. Można sprawdzić ją na załączonej mapie. Rejony bez oznaczeń cenowych nie są obsługiwane.

wyjśc z długów
Spółka z o.o. w procesie oddłużania. Lista województw, w których świadczymy usługi konsultacji bezpośrednich.

 

Indywidualne konsultacje – jak można je zamówić?

Aby zamówić usługę przyślij swoje dane do umowy (imię, nazwisko, dokładny adres) na naszą skrzynkę: kontakt@mamdlugi.pl. Ustalimy wstępnie szczegóły, w zależności od miejsca, w którym chcesz się spotkać. Pamiętaj, że konsultacje bezpośrednie mogą odbyć się w lokacjach:

 • Dolny Śląsk
 • Górny Śląsk
 • Opolszczyzna
 • lubuskie
 • wielkopolskie
 • małopolskie
 • łódzkie
 • zachodniopomorskie:
 • mazowieckie
 • pomorskie

Następnie oczekuj na umowę. Na spokojnie zapoznasz się z nią i w przypadku gotowości do skutecznego wychodzenia z długów – podpiszesz i przyślesz nam jej skan. Czas na realizację usługi to maksymalnie 7 dni (w zależności od rejonu i dostępności specjalisty). Mieszkańców pozostałych regionów i przebywających poza granicami Polski zapraszamy do konsultacji telefonicznych lub on-line.

Sposób na komornika – spółka z o.o. może już niebawem być rozwiązaniem Twoich największych problemów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o komorniku, sposobach na niego, przepisach egzekucyjnych – zapraszamy do zapoznania się z kompendium o zajęciach komorniczych.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 27

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

 1. Witam, w takim razie jaki jest najbardziej bezpieczny sposób na wyjęcie pieniędzy z spółki? Pieniędzmi spółki nie możemy prywatnie rozporządzać a wykonując cokolwiek jako koszt dla spółki to również pieniądze muszą trafić w legalny sposób do nas i będzie to zauważalne dla komornika. Pozdrawiam.

  1. Są rzeczy, których nie pisze się publicznie. Za to powie Panu o nich każdy doradca podatkowy. I dokładnie wyjaśni mechanizm. Zatem – ze względu na pewne ograniczenia – tutaj otrzyma Pan tylko informację, że są to sposoby proste i ich wdrożenie nie stanowi problemu dla żadnego właściciela spółki.

 2. Witam, czy pracujac w korporacji za 5,5k brutto, majac zajecia komornicze, nie majac w sumie zadnych skladnikow majatkowych (zadnych nieruchomosci, samochodu, jedynie laptop do pracy zdalnej) jest obecnie wciąż oplacalne zalozenie spolki zoo? Chodzi mi o Nowy Ład i wyplacanie bez podwojnego opodatkowania, aby komornik nie mogl nic zając, jakie są na to sposoby?
  Dziekuje z góry za odpowiedz.
  Pozdrawiam.

 3. Dzień dobry mam firmę jedna osobowa 2 pracowników i komornika za alimenty. Komornik zablokował mi całe konto gdzie mam na utrzymaniu 3 dzieci co teraz najlepiej zrobić pozdrawiam

  1. Dzień dobry. Zgodnie z treścią artykułu zamknąć działalność jednoosobową i przenieść biznes pod skrzydła bezpiecznej od komornika spółki z o.o.

 4. Czy będąc wspólnikiem spółki zoo – posiadam 9% udziałów – mogę zostać prokurentem, żeby mieć realny wpływ na działania spółki. Zaznaczę z góry, że jako osoba fizyczna mam pewne długi i komornika na karku i czy to nie będzie przeszkodą do pełnienia funkcji prokurenta? Czy komornik będzie w stanie zająć konto i przejąć część zysków spółki?

  Pozdrawiam
  Mirek

 5. Jest to bez sensu ponieważ komornik zajmie udziały w spółce dłużnika oraz dewidendy wiec nawet wypłaty nie zrobisz bo Ci komornik zajmie

  1. Komornik w egzekucjach masowych nie zajmuje udziałów, co zostało przez komornika dokładnie wyjasnione w tym artykule:
   https://mamdlugi.pl/czy-komornik-moze-zajac-udzialy-dluznika-w-spolce
   Zachęcam zatem do poszerzenia swojej wiedzy na temat. Szczególnie, że z treści komentarza wnioskuję, że nie ma Pan nic wspólnego ze spółkami, gdyż mając nie pisałby Pan o dywidendach. Bo wiedziałby Pan doskonale, że istnieje wiele sposobów na wyjęcie pieniędzy ze spółki, z których wypłata dywidendy jest ostatnim, jaki się stosuje. Zatem zanim kolejny raz powie Pan, że spółka „jest bez sensu” proponuję poszerzyć wiedzę o aspekty praktyczne, a zmieni Pan zdanie i to szybciej niż myśli.

   1. Witam serdecznie.
    Ma Pan racje spółka jest ratunkiem dla zadłużonych , popadłem w długi przez niewypłacalnego kontrachenta, załozyłem sp. z o.o. i żyje !!! korzystam z pieniedzy zarobionych przez „spółke” do woli, nie płace złodziejom z ZUS. Spółka przynosi dochody, a komornik tylko pisze pisma bo dostępu do moich pieniędzy nie ma. Auta osobowe są spółki,dom który zajął komornik został rozdzielony na dwie części, mała część została wniesiona aportem do spółki, zapytacie co to dało ? Dało to że nieruchomość jest nieatrakcyjna dla potencjalnych klientów, kto by chciał mieszkać w domu gdzie za ścianą stoi sprzęt ślusarski, firma działa na na trzy zmiany więc całą dobe jest chałas, oprócz tego na moim tzn. spółki podwórku jest komis aut oraz mechanika pojazdowa. Dużo bym jeszcze napisał jak sie pozbyć komornika, ale niestety wiedza jest bardzo cenna. Jeśli ktoś znajdzie dobrego doradce, człowieka że tak powiem z pasją to b,edzie żył długo i szczęśliwie mająć nawet milionowe długi.

     1. Dzień dobry. Kontakt do naszej firmy nie jest w żaden sposób ukryty.
      Znajdzie Pan na stronie głównej:
      e-mail: kontakt@mamdlugi.pl

      Telefon do biura: (71) 725 41 24

      Telefon komórkowy: 883 008 939

      Zapraszamy do kontaktu.

 6. Witam. Czy czas 3 lat odpowiedzLnosci spółki za długi osoby fizycznej a nie działalności gospodarczej która wnosi nieruchomości aportem do niej też obowiązuje? Bo piszą tylko że 3 lata odpowiada dłużnik gdy przekształca działalnosc np 1 osobowa w spółkę a nic nie ma o osobie fizycznej która ucieka z majątkiem do spółki czy te 3 lata też obowiązują. Druga sprawa to jeżeli tak to od kiedy liczy się okres tych 3 lat. Od wypowiedzenia umowy kredytu od uprawomocnienia się wyroku o zapłatę czy od zajęcia rachunku przez komornika

 7. Teoria. Nikt nie sprawdza kapitału przy zakładaniu spółki, więc najpierw ją zakładasz, a potem wnosisz. Przy czym nikt też nie każe Ci trzymać kapitału, więc jeśli chcesz być bardzo prawilny, to wnosisz i wypłacasz za moment. Kapitał ma znaczenie przy upadłości, wówczas musi być na koncie, aby wierzyciele mogli sobie z niego zaspokajać zadłużenia. Sorry, że tak lakonicznie, ale piszę jako praktyk (3 spółki) a nie teoretyk prawa handlowego.

 8. Dzień dobry,
  Co z wkładem zakładowym? Jak się zakłada spólkę przez s24 to trzeba wnieść 5tys zł gotówką, lub przelewem. W takim razie koszt to nie tylko 350zł ale przynajmniej 530zł jeśli dobrze rozumiem, czy o czymś nie wiem?

  Pozdrawiam
  JK

Zostaw swój komentarz...