Oferta kredytowa Curve i karta dla małych firm

3.3
(4)

Oferta kredytowa Curve i karta dla małych firm następne w kolejce do wdrożenia? Jak widać startup z Wysp nie spoczął na laurach.

Przypomnijmy, Curve rozpoczął życie jako sposób na połączenie wielu kart w jedną kartę inteligentną i aplikację. Teraz rozszerza swoje pole działania na dwóch płaszczyznach.

Po pierwsze oferta kredytowa Curve

Obecnie firma rozszerza możliwości swojej aplikacji wprowadzając Curve Credit. Ta oferta kredytowa Curve kierowana jest do konsumentów. Dzięki temu użytkownicy zyskają możliwość rozłożenia płatności na trzy, sześć lub dziewięć miesięcy. Jeśli pamiętacie, Curve jest wyjątkowe między innymi dzięki funkcji „Go Back in Time”. Możliwości przerzucenia transakcji z karty na kartę w określonym czasie. To wymusza jednak szczególnego typu podejścia do kredytowania. Oznacza to, że oferta kredytowa Curve będzie działać zarówno retrospektywnie, jak i prospektywnie.

Oferta ta ma posłużyć również podnoszeniu scoringu kredytowemu klientów Curve. Na ten moment jednak nie skorzystamy z tej oferty w Polsce, kto jednak wie co przyniesie przyszłość.

Aby zyskać technologiczne możliwości do wprowadzenia tej oferty wybrano dostawcę usług chmurowych Thought Machine. Firma ta dysponuje dysponuje możliwościami pozwalającymi wdrożyć nową ofertę kredytową Curve.

Po drugie karta Curve dla małych firm

W tym samym czasie gdy konsumenci śmiało noszą w portfelu jedną kartę zamiast wielu, w planach pojawia się karta Curve dla małych firm.

Już w sierpniu Curve zaczęło starania o pozyskanie 10 milionów funtów z funduszu ratunkowego RBS. Pieniądze te mają być przeznaczone na sfinansowanie wejścia na rynek małych i średnich firm z dedykowanymi produktami. Taka kwota ma pozwolić m.in. na zatrudnienie 75 nowych pracowników. Mają oni pracować nad produktami dla przedsiębiorców, których premierę ustalono na 2021 rok.

W planach Curve w ofercie mają znaleźć stałe miejsce dwa nowe produkty dla firm. Oba mają zaspokoić szczególne potrzeby właścicieli małych biznesów:

  • możliwość dzielenia się jedną kartą z wieloma pracownikami,
  • dostęp do krótkoterminowego finansowania w celu złagodzenia problemów z przepływem gotówki.

Szczególnie ta pierwsza opcja może zyskać powodzenie na rynku. W końcu właściciel firmy paroma kliknięciami będzie mógł udostępnić każdemu pracownikowi możliwość zapłacenia z firmowego konta. Bez potrzeby wyrabiania kolejnego plastiku w banku.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 4

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...