Paysera i Revolut, czyli alternatywny bank bez komornika?

4
(1)

Zajęcie komornicze to dla wielu czynnych zawodowo dłużników olbrzymie problemy w korzystaniu ze standardowej bankowości, nad którą pieczę trzyma komornik, ale jednocześnie świetna okazja do tego, aby na własnej skórze przekonać się, jakie możliwości daje osobom z czynną egzekucją Paysera i Revolut, czyli alternatywny bank bez komornika.

Tak, bez komornika.

Żaden komornik do świata alternatywnej bankowości nie ma prawa wstępu. Dlatego właśnie warto ten świat poznać. Gwarantuję, że po jego poznaniu wiele osób spojrzy na klasyczne banki jak relikty z innej epoki. I nawet nie mając już komornika, nie będzie chciała do nich wrócić. Za żadne pieniądze.

Alternatywny bank bez komornika

Wielu dłużników zastanawia się, czy Paysera i Revolut to bank faktycznie bez komornika, czy może tylko chwyt marketingowy. Pod pewnymi warunkami Paysera i Revolut od dłuższego czasu stanowią schronienie przed łakomym okiem komornika.

Które jest lepsze i dla kogo? Dlaczego instytucje, nie będące klasycznym bankiem, nie powinny stać w miejscu? O tym wszystkim za chwilę.

Zastanawiasz się, co to jest Paysera i dlaczego o niej nie słyszałeś? Za to Revolut to instytucja, której nazwa brzmi tak znajomo, jakby funkcjonowała latami. Marketing. Revolut pod względem marketingowym przyrównałbym do Apple-a, który potrafi zrobić wokół siebie tyle szumu, jakby konkurencja nie oferowała nic podobnego. Ten marketing jest jak rakieta wynosząca Revoluta na kolejne wyżyny, w Paysera pod tym względem mówiąc kolokwialnie „leży i kwiczy”.

Który bank – Paysera czy Revolut?

Mawia się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. W omawianej sytuacji ma to doskonałe potwierdzenie. Gdy pierwszy raz miałem do czynienia z oboma bankami, Paysera zrobiła na mnie takie wrażenie, że długo patrzyłem przez jego pryzmat. Od tego momentu upłynęło trochę wody i mogę spojrzeć na ofertę tych firm chłodniejszym okiem.

Dlaczego Paysera bardziej przypomina bank?

Ponieważ zakładasz tam konto jak w klasycznym banku tzn. przez serwis internetowy.

  Paysera Revolut
Serwis internetowy  TAK NIE
Krajowy numer do obsługi TAK NIE
Oddziały stacjonarne TAK (znikoma ilość) NIE
aplikacja w telefonie tak tak TAK TAK
karta płatnicza VISA MasterCard VISA MasterCard
konta dla konsumenta TAK TAK
rozbudowana oferta dla przedsiębiorcy TAK NIE
rozbudowana oferta dla spółki TAK NIE
Sprawdź Paysera Revolut

Powyżej porównuję te elementy, które sprawiają, że Paysera wydaje się być bardziej bankowa. Wydaje się, ponieważ pomimo, że podlega pod nadzór banku centralnego Litwy, to jednak Revolut posiada licencję bankową. A żeby było ciekawiej po brexicie Revolut też przenosi konta klientów na Litwę.

Dla kogo konto bez komornika

Gdybym miał wskazać, które konto jest lepsze, odpowiedź nie może być jednoznaczna, chyba że popatrzymy pod kontem źródła dochodów osoby, która ma je posiadać.

Jeśli jesteś os fizyczną lub freelancerem Jeśli chcesz konto dla firmy lub spółki
REVOLUT PAYSERA

Dlaczego Revolut lepszy jest dla konsumenta?

Revolut ze swoją dostępnością jest idealny dla os. fizycznych. Podstawowe konto:

 • jest za darmo,
 • można przyjmować na nie wynagrodzenie,
 • jest „subkontem” Revoluta (istotne przy zajęciach komorniczych),
 • litewski (do niedawna brytyjski) numer konta – takiego komornik nie dosięgnie na pewno,
 • wiele usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenia podróżne czy medyczne.

Te podstawowe cechy kont w Revolut sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako ROR. I na tym koniec. Oferowanie ubezpieczeń nie uczyni z Revoluta banku. Czy ktokolwiek myślał kiedyś, że najlepszym dowodem na potwierdzenie, że mBank jest bankiem, jest możliwość ubezpieczenia tam walizki na czas podróży?

Ważne zapewne natomiast jest nadawanie dwóch numerów konta klientowi banku. Pierwszy litewski, drugi lokalny (polski) w Danska Bank. Ten ostatni zapewne nie jest również szerzej znany, gdyż obsługuje klientów masowych. Co oznacza, że konto tam otworzył Revolut, a nie jego klient.

A co z przedsiębiorcami i firmami takimi jak spółki. Pomimo, że na stronie Revoluta znajdziesz ofertę kierowaną do tych grup, to w gruncie rzeczy jest to marketingowy bełkot. Przepraszam za określenie, ale większość ludzi prowadzących biznes doprawdy oczekuje czegoś więcej, niżeli możliwość zamawiania do konta kart z imionami pracowników.

Z tego względu konto firmowe od biedy spełni wymagania freelancera. Jednak raczej jako dodatkowe konto do transakcji międzynarodowych.

Paysera i Revolut, czyli alternatywny bank bez komornika?
il.1. Rzut oka na możliwe drogi obsługi konta w Paysera.

Paysera – konto dla firmy

Paysera zdecydowanie postawiła nacisk na konta firmowe. Być może dlatego nie jest tak popularna jak goniący za klientem indywidualnym Revolut.

Paysera oprócz konta z możliwością wymiany walut po kursach bliskich Revolutovi, oferuje szereg usług typowo dla przedsiębiorców:

 • przelewy natychmiastowe (SEPA Instant),
 • bramka płatności on-line dla sklepów internetowych,
 • sprzedaż ratalna i leasing (przez firmy zewnętrzne),
 • płatności SMS-em,
 • pobieranie opłat za subskrypcje,
 • mikropłatności w aplikacjach,
 • system do sprzedaży i kontroli biletów,
 • płatności mobilne w punktach handlowych,
 • aplikacja do pobierania opłat telefonem (bez użycia POS).

Jak widać oferta ta zostawia Revoluta daleko w tyle.

Patrząc natomiast na ofertę Paysera dla klienta indywidualnego, nie sposób pozbyć się wrażenia, że jest on celowo zniechęcany do wybrania Paysera. Już sam fakt, że trzeba płacić za kartę do konta sprawia, że taki klient odwraca się na pięcie. To co jednak może nie pasować konsumentowi, w żadnej mierze nie przeszkadza sprawnie funkcjonującej firmie. Nawet jednoosobowej działalności gospodarczej.

Paysera dla firm z komornikiem

Dzięki tak rozbudowanej ofercie dla firm, Paysera wydaje się idealnym narzędziem dla firmy chcącej odpocząć od komornika, przyjmowanie płatności od klientów już nie stanowi problemu. Nie trzeba już ograniczać klientów do płatności jedynie gotówką, bo to co na koncie, to u komornika. Nie wspominam już, że istnieją branże oparte wyłącznie na płatnościach bezgotówkowych.

Wybór Paysera jest wartą do rozważenia opcją, dla wszystkich tych, którzy planują wykorzystać spółkę do oddłużania prywatnych długów. Spółka zabezpiecza bowiem dochód u źródła

W sytuacji gdy właściciel firmy chce transferować pieniądz z firmy do własnej kieszeni idealnym rozwiązaniem może być posiadanie kont w obu instytucjach. W Paysera firmowego i w Revolut indywidualnego. 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.