Nie mam pieniędzy na spłatę długu

Długi w VIVUS – jak je spłacić

4.2
(25)

Masz długi w firmie VIVUS i nie możesz ich spłacić? Tak naprawdę masz tylko dwa wyjścia. Możesz zrobić to, czego chce od Ciebie windykacja VIVUS, czyli refinansować lub wziąć kolejną pożyczkę na spłatę długu w tej firmie. Nie lubisz / potrafić czytać? Ten poradnik znajdziesz również w wersji bardzo krótkiej.

Możesz również pójść sprawdzoną drogą, którą pozwoli Ci spłacić pożyczkę VIVUS w dogodnych ratach lub wykupić swój dług po częściowym umorzeniu.

Jak spłacić długi w VIVUS?

Opcją pierwszą nie będziemy się zajmować. Refinansowanie pożyczki zostawiamy tym, którzy uwielbiają pracować na dobrobyt firm pożyczkowych. Pożyczki na spłatę VIVUS-a również nie interesują nas – są tylko drogim oddaleniem od siebie problemu w czasie. I prostą równią pochyłą do finału – utknięcia w pętli długów pozabankowych.

Zamiast tego pokażemy Ci rozwiązania, które umożliwią spłatę pożyczki VIVUS w niskich ratach lub jednorazowo z dużym umorzeniem.

Rozwiązanie te stosowane są przez dłużników świadomych tego, jak działa rynek firm pożyczkowych i jak się po nim poruszać, aby nie zostać dostarczycielem darmowych pieniędzy parabankom.

VIVUS wypowiedział mi umowę

I świetnie. To, co przeraża wielu, dla Ciebie powinno być początkiem drogi do wyjścia z długów. Dla większości dłużników VIVUS-a informacja o tym, że firma pożyczkowe może wypowiedzieć umowę jest powodem do paniki. I szukaniem rozpaczliwego wyjścia, aby temu zapobiec. O to wszak chodzi firmom pożyczkowym! Aby nieokreślonymi bliżej konsekwencjami sprawić, że dłużnik zaczyna ze strachu przed nimi robić to, co windykacja VIVUS każe…..

Dla Ciebie oznaczać powinno tylko tyle, że zaczyna tykać zegar. Odliczający dni przeterminowania długu od daty wymagalności. Dopiero teraz zaczynają się właściwe działania – te, które pozwolą Ci spłacić pożyczkę VIVUS w sposób dla siebie najbardziej korzystny.

VIVUS – rozłożenie długu na raty

Gdy większość śle błagalne pisma do VIVUS-a o rozłożenie pożyczki na mniejsze raty, Ty możesz spokojnie czekać, aż firma pożyczkowa sama zaproponuje Ci takie rozwiązanie. Stanie się to dopiero wówczas, gdy upłynie pewien czas na zegarze liczącym dni przeterminowania. Na przykład po 100 dniach od daty wymagalności pożyczki.

Czyli wówczas, gdy Twój dług stanie się ością w gardle pożyczkodawcy i zrozumie on, że nie poszedłeś drogą przez niego przewidzianą dla swoich klientów.

Jeśli rozłożenie długu w VIVUS Cię zadowoli i rozwiąże Twoje problemy – jesteś w domu i nie musisz martwić się o nic więcej. Jeśli parabank nie zaproponuje Ci jednak tego rozwiązania, będzie musiał wykonać inne ruchy.

Pamiętaj bowiem, że w firmach pożyczkowych niespłacone pożyczki nie zalegają w worku z napisem „czekamy na lepsze czasy”. Firmy pożyczające pieniądze potrzebują gotówki, aby wprowadzić ją na rynek i pożyczać kolejnym klientom. Dlatego VIVUS (i każda inna firma pożyczkowa) nie pozwala sobie na bezczynność. Dlatego wiedz, że będzie działać – im mądrzej wykorzystasz te działania, tym więcej na tym zyskasz.

Długi w VIVUS - jak je spłacić

VIVUS idzie do sądu

Ma do tego święte prawo. Dla przeciętnego dłużnika wzmianka o tym wywołuje palpitacje serca i chęć jak najszybszego zdobycia pieniędzy (czytaj: pożyczenia bez baczenia na koszty gdziekolwiek, byleby tylko VIVUS nie poszedł do sądu). Dla Ciebie jest to informacja bez większego znaczenia. Bo uzyskanie nakazu sądowego przez firmę pożyczkową nie oznacza wcale, że za moment będziesz miał zajęte wynagrodzenie czy świadczenia emerytalne!

Oznacza tylko tyle, że od nakazu się odwołasz. Masz do tego święte prawo – tak samo jak VIVUS ma prawo pójść do sądu po nakaz, tak i Ty masz prawo do wniesienie sprzeciwu od nakazu.

Oczywiście nie zrobisz tego samodzielnie, bo nie jest to tylko skorzystanie z gotowca znalezionego w internecie pod hasłem „wzór sprzeciwu od nakazu sądowego”. Profesjonalny sprzeciw od nakazu powinien być napisany przez adwokata, który wie, w jaki sposób powinien być stworzony, by odniósł zamierzony skutek. Usługę taką, świadczoną przez abrdzo skutecznego mecenasa, znajdziesz w naszym serwisie. Szukaj: Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez sąd.

Zapytasz, co da Ci taki sprzeciw? Bardzo wiele – od kilku miesięcy do nawet roku spokoju od windykacji pożyczki. Czasu, którego potrzebujesz, aby uzbierać pieniądze na spłatę.

A często coś znacznie więcej – pokazanie firmie pożyczkowej, że reprezentujący Cie adwokat dokładnie przejrzał umowę pożyczki i znalazł w niej zapisy, które mogą ją czynić prawnie nieważną.

W tym momencie otwierają się przed Tobą zupełnie inne, nowe i nieznane wcześniej możliwości: unieważnienie umowy pożyczki obarczonej wadą prawną.

Sprzedanie długu przez firmę VIVUS

Droga sądowa jest niezbyt lubiana przez firmy pożyczkowe. Dzięki firmom oddłużeniowym nie jest im łatwo uzyskać nakaz, a ryzyko, że doświadczony prawnik znajdzie w umowie klauzule niedozwolone jest wysokie. Dlatego VIVUS bardzo chętnie sprzedaje dług. To otwiera całą paletę możliwości dla dłużnika. Po sprzedaniu długu przez firmę pożyczkową przestaje być on dłużnikiem tej firmy i tym samym przestaje mieć jakiekolwiek zobowiązania wobec niej. Wierzytelność kupiona przez podmiot trzeci może być rozłożona na niskie raty lub poddana procesowi umorzenia (patrz: umarzanie długów w firmach windykacyjnych)

Dla Ciebie bez większego znaczenia. Liczy się tylko jedno: że właśnie przestałeś mieć długi w VIVUS i masz możliwość spłaty swojego zadłużenia tak, jak chcesz: w niskich ratach lub jednorazowo za 70, 50 lub nawet 30 procent jego wartości.

Gdzie w tym czasie są inni dłużnicy, którzy działali tak, jak chciała windykacja VIVUS-a lub przez nich wynajęta? Są w tym samym punkcie co na początku: albo bez końca refinansują swoją pożyczkę albo biorą dziesiątą z rzędu na spłatę długu, który się powiększa.

Jak wyjść z długów w chwilówkach i parabankach?

Masz duże długi, toniesz w pętli zadłużeń pozabankowych. Nie widzisz światełka w tunelu i szansy na skuteczne oddłużenia? Sprawdź swoje możliwości wyjścia z długów w oparciu o niestandardowe, ale jedyne skuteczne procesy oddłużenia. Zamów analizę swojego zadłużenia i sprawdź jak wyjść z długów pozabankowych.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 25

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

22 komentujących “Długi w VIVUS – jak je spłacić”

 1. Miałem kilka razy dług w vivus. Według mnie najlepszy sposób to spłacać po tyle ile się da. Ja wysyłałem po 40 zł czasem po 100 a czasem 15 zł. Czasem też wysyłałem np 1000. Dług topnieje a w vivus widzą że macie wolę spłacić. Wtedy nic się nie dzieje. Nie robią problemów. Przynajmniej w moim przypadku. Czyli nie czekajcie aż uzbieracie całą kwotę bo nie uzbieracie. Płaćcie po trochę. Jak kapie im to jest ok.
  Jest taka opcja. Klikasz spłać pożyczkę i wtedy zmienia się okno i jest pytanie czy spłacasz całość czy częściowo. Da się

 2. Widzę że mamy tutaj naukę jak być nieuczciwym, jak kombinować jak nie oddawać to co się pożyczylo, brawooooo!!!

 3. Vivus po 30 dniach wypowiedział umowę; aktualnie ślą sms-y, że „sprawa zostanie przekazana do zewnętrznej firmy windykacyjnej”. Jeżeli chcę rozpocząć spłatę, mam wpłacać na konto Vivusa czy firmy która przejmie sprawę? Czy nie wpłacać, a czekać aż aż dostanę propozycję rat? (to rozwiązanie by mi odpowiadało) .Z drugiej strony nie chcę żeby rosły odsetki…

 4. Witam chciałem się z panem skontaktować. Może mi Pan pomoże rozwiązać moja sytuację jakaś poradę pozdrawiam

 5. Dziś mija termin zapłaty długu w Vivusie mam przygotowany wniosek o rozłożenie na raty wysłać dziś czy poczekać jeszcze parę dni. Mogę jutro wpłacić 500 zł. Może pod koniec miesiąca też coś wpłaca i tak w każdym. Uważam że przez jakieś 8 miesięcy może dam radę spłacić. Iść tą drogą proszę o radę. I czy cały czas płacić na konto vivusa. Proszę o rade

  1. Oczywiście, można i tak. Ale można zamiast spłacać odkładać środki, zaczekać na sprzedaż długu, a następnie go odkupić od wtórnego wierzyciela oszczędzając na tym sporo pieniędzy. Tych samych, których Pani zapewne brakuje, skoro nie ma Pani możliwości spłaty terminowej.

 6. Mam chwilowke w Vivusie do splaty8900 wszystko ok Ale teraz już nie mam na spłatę. Czy pisać do nich o rozłożenie na raty do tej pory spłacania regularnie
  Poradzcie co robic

  1. Komentowany przez Panią artykuł sam w sobie jest jedną poradą. Jeśli nie ma Pani na spłatę, to może Pani poinformować firmę VIVUS, iż dokona Pani spłaty np. w 10 ratach.
   I realizować spłatę w ratach wedle swojego scenariusza. Lub zaczekać na sprzedanie wierzytelności – zgodnie z informacjami podanymi w artykule.
   Jest jedna rzecz, której bezwzględnie nie może Pani zrobić – wystraszyć się wymyślonych przez siebie konsekwencji braku spłaty i zaciągnąć pożyczkę w parabanku na spłatę VIVUS-a, np. 9000 zł, które zmienią się w zobowiązanie o wartości 18.000 zł. Bo tak zaczyna się klasyczna spirala długów.

    1. Dzień dobry.

     Wystarczy przewinąć na dół strony i skorzystać z adresu e-mail podanego w danych kontaktowych.

   1. Witam czy mógłby mi pan pomóc mam do spłaty vivusa do 26 listopada 2020 r 8800 nie dam rady spłacić chciałabym w ratach

    1. Cały artykuł, pod którym pisze Pani komentarz, dotyczy pomocy w spłacie pożyczki w Vivusie przez osoby, które nie mogą tego zrobić w sposób standardowy. Przez Pani post rozumie, że nie został on zrozumiany. Zatem w skrócie: Vivus nie chodzi do sądu, a sprzedaje długi. Brak spłaty w terminie oznacza sprzedaż Pani długu za ok. 6 miesięcy. W tym czasie może Pani odkładać środki, aby po sprzedaży od nowego wierzyciela dług odkupić minimum 30% taniej lub rozłożyć na niskie, bezodsetkowe raty.

 7. Firma Vivus nie musi wypowiadać umowy, zwrot następuje w jednej racie z określonym terminem płatności, po którym dług staje się wymagalny. Wypowiedzenie umowy dotyczy tylko umów ratalnych, a takich Vivus nie stosuje. Proszę nie wprowadzać w błąd.

  1. Proszę przez postawieniem zarzutów sprawdzić, czy mają one podstawy, czy są tworzone na zasadzie: nie wiem, ale się wypowiem i pouczę….
   Wypowiedzenie umowy przez VIVUS

 8. A co jeśli prosząc o ugodę przyznałam się do długu w vivusie ale raty zaproponowane przez firmę windykacyjną arvato są dla nie mie do przyjęcia. Byłaby to druga ugoda. Vivus 300 dni po terminie. Zaraz będzie sąd.

  1. W przypadku VIVUS-a to akurat bez znaczenia, gdyż unika on sądów i realizuje strategię sprzedaży długów. Dlatego też słowa „zaraz będzie sąd” świadczą o tym, że myśli Pani mocno stereotypowo i bez zastanowienia się, że ten brak wiedzy może wywoływać negatywne konsekwencje. Na przykład działania takie, jakich chce wierzyciel….

 9. Jedyna firma pożyczkowa na tym rynku, której naprawdę można zaufać to Szybka Gotówka – mają świetne warunki i zawsze dają jakieś zniżki. Jako stały klient zaciągam nawet do 15 000, a każdą piątą chwilówkę mam za darmo.

Zostaw swój komentarz...