Nowości w Revolut wypatrujmy na zachodzie

5
(1)

Nowości w Revolut zazwyczaj nie są wdrażane we wszystkich krajach. Spoglądając na zachód, możemy obserwować jakie rozwiązania prawdopodobnie z czasem zagoszczą także w naszych, polskich telefonach.

Po uruchomieniu aplikacji Revolut dla dzieci, niekoniecznie udanej, o której akurat ostatnio pisaliśmy. firma szykuje kolejne rozwiązanie dla swoich klientów.

Porównywarka cen w Revolut?

Porównywarka to mało powiedziane. Ma to być kompleksowe rozwiązanie. Jak poinformował Revolut, szuka firmy, która pozwoli mu uruchomić porównywarkę cen. Wymóg to działanie jako white-label czyli usługa ma być docelowo dostępna w ramach aplikacji Revoluta.

Zanosi się na wdrożenie usługi, która pozwoli klientom Revolut (na razie w Wielkiej Brytanii) zmienić operatora i zaoszczędzić na rachunkach za gaz, energię elektryczną, internet, telefon komórkowy czy kablówkę. Nową umowę będzie można podpisać wprost z aplikacji Revolut.

„Naszą misją zawsze było zapewnienie naszym klientom większej kontroli nad ich finansami, pomoc w oszczędzaniu pieniędzy i poprawie ich kondycji finansowej, dlatego z przyjemnością współpracujemy z Decision Tech i MoneySuperMarket nad wprowadzeniem tej innowacyjnej usługi”.

Pieniądze na realizację nowości w Revolut

Po ostatnich doniesieniach o Wirecard ciężko optymistycznie patrzeć na fintechy. Jednak Revolut wydaje się być w świecie finansów tym, czym E. Musk dla branży kosmicznej. Pomimo zamykania kolejnych lat pod kreską, wartość firmy rośnie. Firma nie próżnuje, poinformowała bowiem, że zgarnęła 63 miliony funtów w sprzedaży akcji dla kolejnego inwestora. Od lutego daje nam to już 387 mln funtów. Inwestorem jest amerykański fundusz i nie dziwi, że Revolut te pieniądze planuje przeznaczyć na wdrażanie kolejnych usług na amerykańskim rynku i rozwój w Europie.

Dodatkowe fundusze wzmacniają pozycję Revolut i utwierdzają w przekonaniu, że to najcenniejszy brytyjski fintechowy startup. Warto pamiętać, że aktualnie finansowanie w tej branży raczej spada z powodu pandemii Covid 19.

Nowości w Revolut rozszerzają możliwości znanej aplikacji

Kryptowaluty za oceanem

A skoro już przy amerykańskim rynku jesteśmy. Revolut uruchomił w Stanach Zjednoczonych usługę „kryptowaluty”. Pozwala ona klientom kupować i sprzedawać w czasie rzeczywistym takie kryptowaluty jak Bitcoin oraz Ethereum, wszystko za pomocą jednego kliknięcia. Na Bitcoiny można wymieniać zarówno dolary amerykańskie jak i 27 innych globalnych walut.

Kryptowalut zapewne przybędzie, warto przypomnieć, że w Europie firma pozwala obecnie klientom kupować, przechowywać i sprzedawać:

  • Litecoin,
  • Bitcoin Cas,
  • XRP.

O korzyściach z zakupu kryptowalut w Revolut możemy usłyszeć takie słowa:

„Tradycyjni brokerzy kryptograficzni mogą również pobierać szereg ukrytych kosztów, takich jak opłaty za wpłaty i wyjścia. W przypadku Revolut, przejrzysty jest kurs wymiany i nie ma żadnych ukrytych opłat”.

Edward Cooper, szef działu kryptowalut Revolut

Wracając do bliższych nam krain.

Funkcja agregacji kont w Irlandii jedną z nowości w Revolut

Revolut pierwotnie uruchomił swoje narzędzie do agregacji kont w Wielkiej Brytanii. Miało to miejsce w lutym br. Teraz ta kolejna z nowości w Revolut zagościła w Irlandii, gdzie klienci mogą w ramach aplikacji Revoluta agregować dane rachunków z

  • AIB,
  • Permanent TSB,
  • Ulster Bank
  • Bank of Ireland.

Oferta powstała we współpracy z TrueLayer. Współpraca ta oznacza również wprowadzenie TrueLayer na rynek Republiki Irlandii.

Co oznacza agregacja rachunków?

Agregacja rachunków to inaczej łączenie ich. A raczej łączenie wglądu do wielu kont bankowych przez jedną aplikację. Oznacza to, że mając kilka kont w różnych bankach Irlandczycy mogą teraz połączyć swoje rachunki bankowe, w efekcie zobaczyć wszystkie salda i transakcje z poziomu aplikacji Revolut.

Nam, Polakom rozwiązanie to nie jest całkiem obce. W Polsce oferowana i stale rozwijana jest oferta agregacji kont przez ING Bank oraz Bank Milllennium (znany również w tego, że z jego pomocą możemy uruchomić konto bezpieczne od komornika)

Z pewnego rodzaju prostą agregacją w odniesieniu do kart płatniczych mamy również do czynienia w przypadku karty Curve.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...