Kruk windykacja - zdjęcie siedziby głównej KRUK SA

E kruk logowanie do KRUK online

5
(1)

E kruk to platforma internetowa dla dłużników. Miejsce, w którym dłużnik może samodzielnie, bez kontaktu z windykatorem KRUKA, może sprawdzić szczegóły swojego zadłużenia oraz ustalić warunki spłaty. Czyli na przykład wysokość rat i termin płatności. Portal e kruk nie pozwala jednak na najważniejsze: negocjacje umorzenia długu. To zarezerwowane jest wyłącznie dla negocjacji bezpośrednich (poniżej znajdziesz link do zamówienia negocjacji)

  • Zanim uczynisz pierwsze logowanie do e kruk przeczytaj ten artykuł
  • Dzięki nim unikniesz błędu takiego jak pochopne zatwierdzenie ugody
  • A za to dowiesz się, jak zredukować swój dług w KRUKU
Logowanie do e kruk pozwoli Ci na podpisanie ugody z Krukiem na warunkach widocznych w portalu. Jeśli interesuje Cię ugoda z gwarantowanym umorzeniem minimum 30% zadłużenia – przejdź do strony, która pozwoli Ci na znaczne oszczędności. Umorzenie długu w Kruk dostępne jest na każdym etapie sprawy.

Czy jest e kruk?

Platforma e kruk służy dłużnikom Kruka, którzy chcą przez internet sprawdzić stan swojego zadłużenia, obejrzeć dokumenty dotyczące wierzytelności czy zawrzeć ugodę z Krukiem bez kontaktu z pracownikami działu obsługi. E kruk jest 100% platformą internetową, do samodzielnej obsługi. Zastępuję infolinię Kruka.

E kruk rejestracja w portalu

Nie może być ona problemem dla nikogo. KRUK ograniczył ją do podania absolutnie minimum danych. Potrzebujesz numeru sprawy (który znajdziesz w każdej wiadomości od KRUKA) i swojego numeru PESEL:

e kruk logowanie - panel rejestracyjny
Il.1 Okno rejestracji w portalu e kruk nie wymaga podawania wielu danych
Wbrew obiegowym opiniom „ekspertów” z internetu, rejestracja w e kruk nie niesie ze sobą ryzyka uznania długu. Nie ma więc powodów do obaw, że wejście do portalu oznaczać będzie automatyczne uznanie zobowiązania.

Jak sprawdzić stan zadłużenia w e kruk?

Znajdziesz listę swoich długów, które kupił KRUK. Ze szczegółami po kliknięciu w każdą z wierzytelności.

E kruk widok zadłużeń w obsłudze Kruka
Il.2 Widok na swoje długi

Jak widać, wierzytelności kupione przez KRUKA są podzielone na kategorie. One różnią się między sobą. Niektóre długi bez problemu rozłożysz, poprzez e kruk na raty, w innych nie pojawi się suwak do ustalania rat.

Ma to związek z przypisaniem wierzytelności do danej kategorii. Przyjrzyjmy się tym długom kupionym przez KRUKA, które są przeznaczone do samodzielnej obsługi poprzez e kruk i dłużnik może w kilka chwil ustalić sobie własny system ratalny. Czy raty w KRUK są możliwe, przekonasz się klikając na daną wierzytelność. Jeśli pojawi się możliwość wyboru formy spłaty, wystarczy kliknąć w pole oznaczające raty.

e kruk wybór pomiędzy spłatą całkowitą a układem ratalnym
Il.3 E kruk pozwala dokonać wyboru formy spłaty

E kruk i ustalanie rat spłaty zadłużenia w Kruku

Ustalanie samodzielne rat w KRUKU odbywa się poprzez suwak. Wcześniej jednak KRUK poprosi o podanie kilku danych natury finansowej. One są dla systemu bez znaczenia, gdyż nawet jeśli podasz, że na spłatę możesz przeznaczyć 50 zł miesięcznie, algorytm e kruk i tak zaproponuje Ci to, co sobie wyliczył wg ustawień zaprogramowanych przez KRUKA.

Ustalanie rat w systemie e kruk
Il.4 Suwak rat, czyli narzędzie do samodzielnego komponowania ugody ratalnej

Raty możesz zmniejszać lub zwiększać. Oczywiście do poziomu minimum narzuconego przez e kruk. W przypadku tej wierzytelności w e kruk nie ustalisz rat po 100 zł. Dlaczego. Ponieważ w pewnym momencie suwak dojdzie do końca i będzie to oznaczało osiągnięcie pułapu, którego poprzez portal e kruk nie przeskoczysz:

ekruk suwak do ustawiania własnych rat
Il.5 Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. E kruk nie pozwala na przekroczenie pewnego poziomu minimum przy ustalaniu raty online
Ograniczenia narzucone przez system ekruk możesz obejść tylko i wyłącznie poprzez negocjacje układu ratalnego poza systemem internetowym. Pozwolą one Ci na zmniejszenie kwoty raty, wydłużenie okresu spłaty i uniknięcie oprocentowania, które akceptujesz podpisując ugodę ratalną poprzez e-kruk.pl. Masz długi w KRUKU, powierz negocjacje specjaliście

Suwak nie służy do zabawy, czyli jak uniknąć podpisanie ugody w trakcie sprawdzanie portalu

Jednym, a może lepiej napisać jedynym niebezpieczeństwem, jest przypadkowe zadeklarowanie ugody poprzez zabawę na portalu ekruk. Jak tego uniknąć? W prosty sposób: nie klikać w przycisk pokazany poniżej:

e kruk i newralgiczny przycisk do potwierdzania ugody z KRUKIEM
Il.6 Przycisk, którego nie możesz naciskać dla zabawy
Jeśli przypadkiem zatwierdzisz ugodę ratalną, a następnie uznasz, że nie jest ona korzystna i zlecisz wynajętemu specjaliście negocjacje lepszych warunków, może okazać się to niemożliwe. W systemie KRUKA będzie widnieć czynna ugoda, stworzona przez Ciebie na portalu e kruk

Długi, których w e kruk nie rozłożysz na raty

Nie wszystkie zadłużenia, które ujrzysz po zalogowaniu na e kruk, są możliwe do spłaty w ratach. Oto przykład wierzytelności, w przypadku której firma windykacyjna nie przewiduje rozwiązania w postaci niskich rat:

Logowanie do e kruk pozwoli obejrzeć swoje długi
Il.7 Nie każdy dług poprzez platformę e kruk rozłożysz na raty. Niektóre pozbawione są takiej opcji

Co wówczas zrobić? To, co rekomendujemy każdemu dłużnikowi KRUKA. Zamówienie negocjacji oddłużeniowych długów kupionych przez KRUK SA.

Czynny układ ratalny i jego podgląd poprzez panel klienta

Platformę e kruk możesz wykorzystać również do kontroli swojej ugody po jej zawarciu. Jeśli masz czynną ugodę, spłacasz dług w KRUKU w ratach, po zalogowaniu na e kruk widzisz szczegółu swojego porozumienia i harmonogram rat:

Ugoda z KRUK SA. Widok w panelu e kruk
Il.8 Widok harmonogramu wynikającego z układu ratalnego, zadłużenie prawie 120 tysięcy rozbite na 148 rat

Jak widać, nawet tak olbrzymie zadłużenie można w KRUKU rozłożyć na raty, na które dłużnika stać. Ale to nie raty po 800 zł są celem samym w sobie tej ugody. One są tylko preludium do głównego celu: umorzenia długu w KRUKU.

Układ ratalny widoczny wyżej jest ugodą techniczną. Dłużnik spłaca swoje monstrualne zadłużenie w ratach, ale jednocześnie gromadzi środki na wykup długu. W momencie uzbierania odpowiedniej kwoty, ugoda ratalna zostanie zmieniona w ugodę z umorzeniem. Przykładowo, gdy do spłaty pozostanie 100 tysięcy złotych, a dłużnik będzie posiadał uzbierane 70 tysięcy, nastąpi zmiana i redukcja zadłużenia do kwoty70 tysięcy. Które dłużnik wpłaci i spłaci tym samym zadłużenie w KRUKU, jednocześnie oszczędzając 30 tysięcy złotych

Jeśli pomyślisz w tym momencie, że taki układ ratalny jest bez sensu, bo odsetki zjadają wpłaty, śpieszymy rozwiać obawy: ten układ ratalny jest bezodstetkowy. KRUK nie nalicza ani grosza odsetek czy jakichkolwiek kosztów.

Dlatego też podpisana została ugoda techniczna. Aby dłużnik w czasie zbierania środków na wykup swojego długu nie miał naliczanych odsetek. Dlaczego jest to takie ważne?

Brak odsetek to Twój realny zysk

Zatrzymajmy się chwilę przy tym dużym zadłużeniu. W momencie przystępowania do ugody dług wynosił 117.630 zł. Od przystąpienie do ugody minęło 15 miesięcy. Ile wynosiłoby zadłużenie, gdyby dłużnik uznał, że nie będzie podpisywać ugody, a zajmie się długiem w KRUKU dopiero mając środki na wykup?

Logowanie do e kruk pozwoli skorzystać z kalkulatora odsetek
Il.9 Odsetki od długu, które dzięki ugodzie z KRUKIEM zostały wstrzymane
W ciągu 15 miesięcy (czyli 455 dni) odsetki karne wyniosłyby ponad 7000 zł. Czyli więcej niż 7 rat, jakie dłużnik w tym czasie zapłacił, redukując swoje zadłużenie.

E kruk pozwala na wgląd do BIG

Logowanie do portalu e ekruk pozwala na sprawdzenie, co KRUK wpisał do BIG. Co prawda tylko BIG ERIF, czyli BIG będący własnością grupy kapitałowej KRUK SA.

Podpisanie ugody z KRUKIEM daje możliwość ukrycia Twojego negatywnego wpisu we wszystkich rejestrach BIG, z których KRUK korzysta. O tym dowiesz się bezpośrednio z panelu klienta w portalu e kruk:

E kruk pozwala na wgląd do BIG
Il.10 Dzięki rejestracji w e kruk sprawdzisz swój BIG ERIF.

Długi w KRUK. Od czego zacząć?

Jeśli jesteś świeżym dłużnikiem firmy KRUK, kompletnie nie znasz firmy, warto zacząć od zdobycia wiedzy na temat KRUKA. W naszym serwisie znajdziesz bardzo dużo artykułów, które pozwolą Ci na spokojnie uzupełnić wiedzę, a także dadzą możliwość przemyślenia strategii działania. Masz kilka możliwości działania:

  • czekanie na sąd, czyli pozew z firmy KRUK i walka na sali sądowej,
  • ugoda i spłata w ratach bez odsetek,
  • wykup długu z umorzeniem,
  • ugoda hybrydowa, czyli układ ratalny w celu zatrzymania naliczania odsetek i ruchów prawnych, po pewnym czasie wykup długu.
Więcej artykułów na temat KRUK-a

Poznaj strukturę firmy KRUK, którą opisujemy w artykule: KRUK kontakt

Zobacz, jak to się stało, że Twój dług trafił do KRUKA i czemu nagle pojawia się nazwa Prokura: Prokura NSFIZ

Dowiedz się, czemu nagle KRUK zmienia się w Raven: Kruk i Raven

Jak wygląda windykacja KRUKA: KRUK i jego windykatorzy

I najważniejsze dla Ciebie: kiedy i jak dużą część długu w KRUKU możesz umorzyć: KRUK umorzenie długów

 

źr. e-kruk.pl

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “E kruk logowanie do KRUK online”

Zostaw swój komentarz...