KRUK S.A. - wrocławska siedziba

Ekruk, czyli KRUK online

5
(1)

Ekruk, czyli platforma internetowa dla dłużników pod adresem www.e-kruk.pl. Miejsce, w którym dłużnik może samodzielnie, bez kontaktu z windykatorem KRUKA, może sprawdzić szczegóły swojego zadłużenia oraz ustalić warunki spłaty. Czyli na przykład wysokość rat i termin płatności. Portal e-kruk.pl nie pozwala jednak na najważniejsze: negocjacje umorzenia długu. To zarezerwowane jest wyłącznie do kontaktu bezpośredniego z osobą decyzyjną.

E-kruk.pl rejestracja w portalu

Nie może być ona problemem dla nikogo. KRUK ograniczył ją do podania absolutnie minimum danych. Potrzebujesz numeru sprawy (który znajdziesz w każdej wiadomości od KRUKA) i swojego numeru PESEL:

e-kruk.pl rejestracja
Il.1 Okno rejestracji w portalu e-kruk.pl nie wymaga podawania wielu danych
Wbrew obiegowym opiniom „ekspertów” z internetu, rejestracja w e-kruk nie niesie ze sobą ryzyka uznania długu. Nie ma więc powodów do obaw, że wejście do portalu oznaczać będzie automatyczne uznanie zobowiązania.

Co znajdziesz w e-kruk po zalogowaniu?

Znajdziesz listę swoich długów, które kupił KRUK. Ze szczegółami po kliknięciu w każdą z wierzytelności.

Ekruk widok swoich zadłużeń
Il.2 Widok na swoje długi

Jak widać, wierzytelności kupione przez KRUKA są podzielone na kategorie. One różnią się między sobą. Niektóre długi bez problemu rozłożysz, poprzez e-kruk.pl, na raty, w innych nie pojawi się suwak do ustalania rat.

Ma to związek z przypisaniem wierzytelności do danej kategorii. Przyjrzyjmy się tym długom kupionym przez KRUKA, które są przeznaczone do samodzielnej obsługi poprzez ekruk i dłużnik może w kilka chwil ustalić sobie własny system ratalny. Czy raty w KRUK są możliwe, przekonasz się klikając na daną wierzytelność. Jeśli pojawi się możliwość wyboru formy spłaty, wystarczy kliknąć w pole oznaczające raty.

ekruk wybór pomiędzy spłatą całkowitą a układem ratalnym
Il.3 E-kruk.pl pozwala dokonać wyboru formy spłaty

Ekruk i ustalanie rat

Ustalanie samodzielne rat w KRUKU odbywa się poprzez suwak. Wcześniej jednak KRUK poprosi o podanie kilku danych natury finansowej. One są dla systemu bez znaczenia, gdyż nawet jeśli podasz, że na spłatę możesz przeznaczyć 50 zł miesięcznie, algorytm i tak zaproponuje Ci to, co sobie wyliczył wg ustawień zaprogramowanych przez KRUKA.

Ustalanie rat w systemie e-kruk.pl
Il.4 Suwak rat, czyli narzędzie do samodzielnego komponowania ugody ratalnej

Raty możesz zmniejszać lub zwiększać. Oczywiście do poziomu minimum narzuconego przez KRUKA. W przypadku tej wierzytelności w e-kruku nie ustalisz rat po 100 zł. Dlaczego. Ponieważ w pewnym momencie suwak dojdzie do końca i będzie to oznaczało osiągnięcie pułapu, którego poprzez portal ekruk nie przeskoczysz:

ekruk minimalna rata
Il.5 Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. E-kruk.pl nie pozwala na przekroczenie pewnego poziomu minimum przy ustalaniu raty online
Ograniczenia narzucone przez system ekruk możesz obejść tylko i wyłącznie poprzez negocjacje układu ratalnego poza systemem internetowym. Pozwolą one Ci na zmniejszenie kwoty raty, wydłużenie okresu spłaty i uniknięcie oprocentowania, które akceptujesz podpisując ugodę ratalną poprzez e-kruk.pl. Masz długi w KRUKU, powierz negocjacje specjaliście

Suwak nie służy do zabawy, czyli jak uniknąć podpisanie ugody w trakcie sprawdzanie portalu

Jednym, a może lepiej napisać jedynym niebezpieczeństwem, jest przypadkowe zadeklarowanie ugody poprzez zabawę na portalu ekruk. Jak tego uniknąć? W prosty sposób: nie klikać w przycisk pokazany poniżej:

ekruk i newralgiczny przycisk do potwierdzania ugody z KRUKIEM
Il.6 Przycisk, którego nie możesz naciskać dla zabawy
Jeśli przypadkiem zatwierdzisz ugodę ratalną, a następnie uznasz, że nie jest ona korzystna i zlecisz wynajętemu specjaliście negocjacje lepszych warunków, może okazać się to niemożliwe. W systemie KRUKA będzie widnieć czynna ugoda, stworzona przez Ciebie na portalu e-kruk.pl

Długi, których w e-kruk nie rozłożysz na raty

Nie wszystkie zadłużenia, które ujrzysz po zalogowaniu na e-kruk.pl, są możliwe do spłaty w ratach. Oto przykład wierzytelności, w przypadku której firma windykacyjna nie przewiduje rozwiązania w postaci niskich rat:

Nie każdy dług w KRUKU rozłożysz na raty
Il.7 Nie każdy dług poprzez platformę ekruk rozłożysz na raty. Niektóre pozbawione są takiej opcji

Co wówczas zrobić? To, co rekomendujemy każdemu dłużnikowi KRUKA. Zamówienie negocjacji oddłużeniowych:

Negocjacje z firmą KRUK SA

Czynny układ ratalny i jego podgląd poprzez panel klienta

Platformę ekruk możesz wykorzystać również do kontroli swojej ugody po jej zawarciu. Jeśli masz czynną ugodę, spłacasz dług w KRUKU w ratach, po zalogowaniu na e-kruk.pl widzisz szczegółu swojego porozumienia i harmonogram rat:

Ugoda z KRUK SA. Widok w panelu e-kruk.pl
Il.8 Widok harmonogramu wynikającego z układu ratalnego, zadłużenie prawie 120 tysięcy rozbite na 148 rat

Jak widać, nawet tak olbrzymie zadłużenie można w KRUKU rozłożyć na raty, na które dłużnika stać. Ale to nie raty po 800 zł są celem samym w sobie tej ugody. One są tylko preludium do głównego celu: umorzenia długu w KRUKU.

Układ ratalny widoczny wyżej jest ugodą techniczną. Dłużnik spłaca swoje monstrualne zadłużenie w ratach, ale jednocześnie gromadzi środki na wykup długu. W momencie uzbierania odpowiedniej kwoty, ugoda ratalna zostanie zmieniona w ugodę z umorzeniem. Przykładowo, gdy do spłaty pozostanie 100 tysięcy złotych, a dłużnik będzie posiadał uzbierane 60 tysięcy, nastąpi zmiana i redukcja zadłużenia do kwoty 60 tysięcy. Które dłużnik wpłaci i spłaci tym samym zadłużenie w KRUKU, jednocześnie oszczędzając 40 tysięcy złotych

Jeśli pomyślisz w tym momencie, że taki układ ratalny jest bez sensu, bo odsetki zjadają wpłaty, śpieszymy rozwiać obawy: ten układ ratalny jest bezodstetkowy. KRUK nie nalicza ani grosza odsetek czy jakichkolwiek kosztów.

Dlatego też podpisana została ugoda techniczna. Aby dłużnik w czasie zbierania środków na wykup swojego długu nie miał naliczanych odsetek. Dlaczego jest to takie ważne?

Brak odsetek to Twój realny zysk

Zatrzymajmy się chwilę przy tym dużym zadłużeniu. W momencie przystępowania do ugody dług wynosił 117.630 zł. Od przystąpienie do ugody minęło 15 miesięcy. Ile wynosiłoby zadłużenie, gdyby dłużnik uznał, że nie będzie podpisywać ugody, a zajmie się długiem w KRUKU dopiero mając środki na wykup?

Na stronie kruka znajdziesz kalkulator swoich odsetek
Il.9 Odsetki od długu, które dzięki ugodzie z KRUKIEM zostały wstrzymane
W ciągu 15 miesięcy (czyli 455 dni) odsetki karne wyniosłyby ponad 7000 zł. Czyli więcej niż 7 rat, jakie dłużnik w tym czasie zapłacił, redukując swoje zadłużenie.

Ekruk pozwala na wgląd do BIG

Rejestracja w portalu e-kruk.pl pozwala na sprawdzenie, co KRUK wpisał do BIG. Co prawda tylko BIG ERIF, czyli BIG będący własnością grupy kapitałowej KRUK SA.

Podpisanie ugody z KRUKIEM daje możliwość ukrycia Twojego negatywnego wpisu we wszystkich rejestrach BIG, z których KRUK korzysta. O tym dowiesz się bezpośrednio z panelu klienta w portalu ekruk:

Ekruk pozwala na wgląd do BIG
Il.10 Dzięki rejestracji w e-kruk.pl sprawdzisz swój BIG ERIF.

Długi w KRUK. Od czego zacząć?

Jeśli jesteś świeżym dłużnikiem firmy KRUK, kompletnie nie znasz firmy, warto zacząć od zdobycia wiedzy na temat KRUKA. W naszym serwisie znajdziesz bardzo dużo artykułów, które pozwolą Ci na spokojnie uzupełnić wiedzę, a także dadzą możliwość przemyślenia strategii działania. Masz kilka możliwości działania:

  • czekanie na sąd, czyli pozew z firmy KRUK i walka na sali sądowej,
  • ugoda i spłata w ratach bez odsetek,
  • wykup długu z umorzeniem,
  • ugoda hybrydowa, czyli układ ratalny w celu zatrzymania naliczania odsetek i ruchów prawnych, po pewnym czasie wykup długu.
Więcej artykułów na temat KRUK-a

Poznaj strukturę firmy KRUK, którą opisujemy w artykule: KRUK kontakt

Zobacz, jak to się stało, że Twój dług trafił do KRUKA i czemu nagle pojawia się nazwa Prokura: Prokura NSFIZ

Dowiedz się, czemu nagle KRUK zmienia się w Raven: Kruk i Raven

Jak wygląda windykacja KRUKA: KRUK i jego windykatorzy

I najważniejsze dla Ciebie: kiedy i jak dużą część długu w KRUKU możesz umorzyć: KRUK umorzenie długów

 

źr. e-kruk.pl

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “Ekruk, czyli KRUK online”

Zostaw swój komentarz...